Před půlstoletím na MS v hokeji Československo porazilo SSSR 5:2 a na sezónu se chystali ragbisté

Před půlstoletím 2. dubna 1971 stejně jako o padesát let později byl rovněž pátek   a tak deník Lidová demokracie vyšel se sportovními zprávami z předchozího dne uveřejněných  na jedné poslední straně a ještě na půlce předchozí strany  osmistránkových novin.

Před půlstoletím na MS v hokeji Československo porazilo SSSR 5:2 a zajistilo si před posledním utkáním s Finskem stříbro na světovém šampionátu. 

Všimněte si, že také ragbisté měli před padesáti lety napilno a chystali se na jarní část ragbyové první ligy. Zprávu o tom do Lidové demokracie napsal tehdy šestnáctiletý hráč dorosteneckého ragbyového týmu Sparty Praha Petr Skála, který jen tak náhodou je editorem webu SportovniListy.cz a ceskeragby.cz. 


Pokud si chcete prohlédnout další padesát let staré sportovní stránky jednoho českého deníku,  klikněte si na odkaz RETRO pod hlavičkou SPORTOVNÍLISTY.CZ!!!

.

(ps, SportovníListy.cz, foto a koláž: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...