Ředitel Antidopingového výboru ČR Jiří Janák oznámil odstoupení z funkce

Ředitel Antidopingového výboru České republiky Jiří Janák oznámil předsedovi Národní sportovní agentury Filipovi Neusserovi svou rezignaci k 30. listopadu 2022. V tiskové zprávě to uvedla Národní sportovní agentura, která  v nejbližší lhůtě vypíše výběrové řízení na nového ředitele.

Jako hlavní důvod své rezignace uvedl ředitel ADV ČR Jiří Janák splnění svého úkolu, a to navrácení důvěryhodnosti a transparentnosti českému antidopingu.

Jak říkám ...

„Věděl jsem o situaci v českém antidopingu, proto jsem se přihlásil do výběrového řízení. Světová antidopingová agentura WADA mé pochybnosti potvrdila, kdy hrozila po auditu Česku nejtvrdšími tresty. Když přišla zpráva z centrály WADA, že jsme pochybení úspěšně napravili a tresty nehrozí, tím byla má mise splněna, a proto jsem se dohodl s předsedou NSA Filipem Neusserem, že odstoupím k poslednímu listopadu tak, aby došlo k plynulému předání funkce a český antidoping to nijak neohrozilo. Myslím si, že ADV odevzdávám ve skvělé kondici, po auditu WADA, personálně stabilizované a s výbornými vztahy jak s českými sportovními subjekty, tak s mezinárodními organizacemi“ uvedl ředitel ADV ČR Jiří Janák.

„Jedním z prvních kroků, které jsem udělal ve funkci předsedy NSA, bylo odvolání bývalého vedení českého antidopingu, o kterém jsem věděl, že funguje naprosto tragicky, což potvrdil audit světové agentury WADA, jenž hrozil Česku stejnými tresty jako Rusku, tj. vyloučení ze soutěží nebo nemožnost hrát pod naší vlajkou. Nový pan ředitel Jiří Janák odvedl skvělou práci, když dokázal veškerá pochybení bývalého vedení napravit a všechny hrozby WADA odvrátit, proto bych mu chtěl velice poděkovat za veškerou jeho práci pro český sport,“ komentuje předseda NSA Filip Neusser.

V současné době připravuje Národní sportovní agentura podmínky výběrového řízení na pozici ředitele Antidopingového výboru České republiky, které v nejbližší době zveřejní na stránkách www.agenturasport.cz s tím, že s nástupem nového ředitele na základě výběrového řízení se počítá od 1. prosince 2022.

Jak říkám ...

„Mým cílem je, aby výběrového řízení proběhlo maximálně transparentně a aby byl vybrán ze všech kandidátů největší odborník. Proto jsem rád, že součástí výběrové komise bude i stávající ředitel ADV ČR pan Janák, který dokáže dostatečně prověřit odborné kvality kandidátů na ředitele,“ uvádl  předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser.  (Petr Skála podle tiskové zprávy vydané na agenturasport.cz  pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)


Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...