Red Bull Air Race v Las Vegas byl zrušen

Tento závod měl být předposledním startem před koncem sezony. Reprezentoval nás zde náš úspěšný pilot Šonka, který se na závod velmi těšil a dle svých slov byl ze zrušení skutečně  zklamaný.

Pořadatelé ovšem nemohli dělat nic jiného. V celé oblasti foukal tak silný vítr, že by to bylo nejen neregulérní, ale mohla by být ohrožena i bezpečnost pilotů.

Přitom Šonka měl našlápnuto velmi dobře a chystal se ve finále zaútočit na čtvrté místo. Dostal se dokonce i před Rakušana Hannese Archa, který je jeho velkým soupeřem. Ale člověk míní a počasí mění a sebelepší příprava a úmysly větru a dešti neporučí.

Za těchto okolností se jako výsledek bralo pořadí z kvalifikace a tak Šonka zůstal na osmé příčce a domů přivezl jen jeden jediný bod. A tak mu nakonec nezbývá, než se soustředit na poslední závod sezony, který se letí 25. a 26. října v Rakouském Spielbergu. Sice to nevypadá, že by se tady dalo ještě něco dramaticky změnit, ale tam, kde je sportovec závislý kromě sebe i na jiných vlivech se s takovou situací musí počítat.

 

Foto © Depositphotos.com/ icholakov01