Ragbyoví válečníci z Čech - BOHEMIA RUGBY WARRIORS odehrají již v roce 2023 tři utkání

Česko  bude mít svého zástupce v  evropské soutěži  Super Cup. Třetí ročník klubové soutěže, kterou pořádá mezinárodní organizace Rugby Europe, proběhne během listopadu a prosince 2023. České hráče uvidíme v dresech Bohemia Warriors, jehož kostru by měli podle webu Rugbyunion.cz tvořit hráči reprezentace do 23 let.


 Jak říkám...


"Super Cup je mezinárodní klubová soutěž. Pořádá ji Rugby Europe a snahou je vytvořit protiváhu k plně profesionálním soutěžím jako Heineken Champions Cup a EPCR Challenge Cup. Dvě poslední jmenované soutěže můžeme přirovnat k Lize mistrů a Evropské lize UEFA ve fotbale. Super Cup pak nabízí mezinárodní konfrontaci pro země mimo elitní Six Nations. Super Cupu se účastní týmy z Gruzie, Španělska, Portugalska, Rumunska, Belgie, Nizozemska, Izraele a také nově i z Česka," vysvětlil plány s novým týmem  sportovní ředitel České rugbyové unie Roman Šuster.

"Super Cup do Česka přinese divácky atraktivní ragby, které bude příležitostí pro větší popularizaci sportu a pak soutěž nabídne kontinuitu pro reprezentanty, kteří si prošli mládežnickými národními týmy. Za současného stavu se takový hráč buď prosadí v omezeném kádru seniorské reprezentace, anebo je odkázán na klubové ragby. Super Cup dá mladým reprezentantům další tři roky kvalitní přípravy a zejména kvalitních utkání. Plánujeme pořádat společné srazy seniorské reprezentace a kluků, kteří budou hrát Super Cup. Hráči by si tak měli navyknout na stejný herní plán a celá příprava bude i logisticky jednodušší a levnější," sdělil na uniovém webu  Roman Šuster.

"Hráči do 23 let by měli tvořit základ tohoto týmu, který bude doplněný o starší české, případně zahraniční hráče," dodal  bývalý kapitán českého národního týmu Šuster.

Využít Super Cup pro přípravu mladších, ale již  dospělých hráčů je model, který uplatňují i ostatní týmy nasazené do skupiny B. Těmi jsou bruselští Devils, nizozemská Delta a rumunští Wolves. Skupina A je naproti tomu naplněna profíky. V letošním roce se jí zúčastní portugalští Lusitanos, gruzínští obhájci vítězství Black Lion, izraelští Heat z Tel Avivu a španělští Iberians.

 Jak říkám..."Ambice českého týmu pro tento ročník je nabrat zkušenosti. Víme, že to bude těžké. Měl jsem možnost vidět několik utkání i osobně a úroveň soutěže je vysoká. Nemluvíme proto o umístění, mluvíme o tom, aby kluci zařadili vyšší rychlostní stupeň, ukázali,  co v nich je, získali zkušenosti a udělali si radost dobrým ragby. Potom uvidíme, co dál, " popsal  cíle pro letošní sezónu evropské pohárové soutěže Šuster.

"Hlavním trenérem je Taz (Jan Oswald), trenérem roje Honza Žíla, trenérem útoku Tonda Brabec a vedoucím mužstva Jirka Skall. Troufnu si říct, že takhle dobře poskládaný tým  nemá v současnosti žádný český výběr," konstatoval  Roman Šuster.


Soutěž se odehraje po konci mistrovství světa v ragby, během listopadu a prosince 2023. Na první utkání odcestují hráči se svatováclavskou korunou na hrudi do Rumunska, kde se o víkendu 3. listopadu 2023 utkají s místními Wolves. Následovat budou utkání v Praze. Nejprve 11. listopadu 2023  proti bruselským "ďáblům" a týden na to ve večerním utkání 16. listopadu 2023 proti Deltě. Obě utkání se odehrají na pražské Markétě. Následovat budou, v závislosti na umístění, vyřazovací utkání v termínech 2. a 16. prosince 2023.

Trenér nového českého výběrového týmu a patrně i autor jeho názvu  Antonín Brabec teprve až na  dotaz spolupracovníka našeho webu vysvětlil, jak se při hledání názvu nového týmu k němu došlo.

Název výběru  BOHEMIA RUGBY WARRIORS v překladu má znamenat  Ragbyoví válečníci z Čech. Tým má ve znaku  siluetu Sv. Václava v helmě, která má evokovat ragbyový míč.
 ceskeragby.cz rovněž napsalo:Realizační tým pro evropskou klubovou soutěž: Janové Oswald a Žíla, Antonín Brabec a Jiří Skall

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, Zdroj: ceskeragby.cz podle článku na  Rugbyunion.cz,  foto:  Petr  Skála)