Ragby sledují i Janek Ledecký, Žaneta Peřinová, Petr Bříza a Jaromír Nohavica

Janek Ledecký zpěvák, skladatel, kytarista a v době studií i ragbista
 Ragby jsem hrál v době studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a to za tehdejší vysokoškolský tým Humanitu Praha. Hrál jsem v útoku a docela se mi to v té době líbilo. Po skončení školy jsem se věnoval už softbalu, ale to neznamená, že jsem na ragby zanevřel. V současné době, když mám čas, tak se dívám na přenosy z Mistrovství světa a ta utkání, která jsem viděl, se mi moc líbila. Byla to skvělá  podívaná,"  řekl pro ceskeragby.cz o koncertu v Praze v Modřanech 16. září 2023 Janek Ledecký.


Žaneta Peřinová   sportovní redaktorka České televize  Mé první osobní setkání s ragby bylo náhodné, když mne před lety narychlo povolali po dopolední službě ve studiu na reportáž z republikového šampionátu v sedmičkovém ragby žen. Setkala  jsem se tam tehdy s milými lidmi, hlavně s hráčkami, které mi vše důležité vysvětlily, takže ta reportáž nakonec dopadla, na to, že jsem na ragby byla tehdy poprvé, docela dobře. Vím, že ragby u nás hrají vyhradně amatéři a amatérky a pokud se podařilo českým ragbistkám vybojovat v sedmičkovém ragby na Evropských hrách bronzové medaile, tak to byl skutečně obdivuhodný úspěch," řekla pro ceskeragby.cz začátkem září 2023 Žaneta Peřinová

Petr Bříza bývalý hokejový brankář, místopředseda mezinárodní hokejové federace IIHF  Ragby jsem poznal už v minulém století jako dvanáctiletý kluk na vodáckém táboře na Lipně, kam jeden vedoucí přivezl i ragbyovou šišku, a tak jsme kromě pádlování na pramicích, hráli na palouku před stanovým táborem mimo volejbalu a dalších sportovních aktivit také ragby se vším, co k němu patří, tedy i se skládáním soupeře. S hokejem ragby nemá skoro nic společného až na jednu zajímavost. V začátcích ledního hokeje ještě někdy ve dvacátých letech minulého století hokejisté stejně jako dosud ragbisté nemohli přihrávat dopředu. Hokejisté toto pravidlo změnili a přihrávat dopředu mohou, ale ragbisté si to pravidlo ponechali. Na přenosy z Mistrovství světa v ragby se dívám, pokud mám čas, protože je to skvělá podívaná," řekl pro ceskeragby.cz Petr Bříza v Praze 19. září 2023.

Jaromír Nohavica, zpěvák, hudebník, textař, překladatel a v minulosti i ragbista  Ragby v sedmdesáti si fakt nezahraješ. Už zvládám jen mistrovství světa ve Francii u televize. Teď to mám jako velkou zábavu," řekl 20. září 2023 v rozhovoru pro web iportalL24.cz Jaromír Nohavica.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.(Petr Skála pro ceskeragby.cz, zdroj:  Foto: Petr Skála)