Raftová závodní sezóna začíná na Kamenici

První letošní závody v raftingu startují již tento víkend 20. – 21. dubna na Tanvaldské Kamenici v podhůří Jizerských hor. Na závodníky čekají hned 2 závody seriálu Českého poháru v raftingu 2024 v disciplíně sjezd kategorie R4.

Na trati mezi obcemi Plavy a Jesenný se raftaři každoročně setkávají ve stejném termínu se závodníky ve sjezdu na divoké vodě. Díky podpoře státního podniku Povodí Labe mají možnost využít navýšeného průtoku z vodní nádrže Josefův Důl a mohou si tak užít nádherný vodácký terén plný těžkých technických pasáží řeky Kamenice.


Čtyřčlenné raftové týmy (R4) odstartují svůj závod v sobotu v 10:45 hodin a v neděli ještě o více jak hodinu dříve. Na závodníky čeká obtížná trať, kterou ti nejrychlejší zvládnou za necelých 25 minut.
Novinkou letošního ročníku je umožnění startu juniorským posádkám na stejné trati jako dospělým kategoriím. Podmínkou pro závodníky je dosažení věku 15 let. Mladší závodníci mohou využít veřejný závod, který pořadatelé naplánovali na sobotní odpoledne na spodní části řeky (z Jesenného), kde řeka není již tak divoká.

„Řeka Kamenice protéká krásným kaňonem, je to nádherná podívána pro diváky ze břehu a krásný zážitek pro všechny závodníky,“ zve ředitel závodu Libor Peška. „Celá akce by nemohla proběhnout bez velké podpory a nadšení místních, hlavně obce Plavy a státního podniku Povodí Labe,“ dodává.
Vzhledem k nabitému závodnímu a tréninkovému programu jak raftařů, tak závodníků ve sjezdu na divoké vodě apeluje pořadatelský oddíl Outdoor Club HANACE České Budějovice na respektování ROZPISU závodního programu a dalších akcí a k vzájemné ohleduplnosti.

Časy pro volné ježdění jsou následující:
Sobota: 9:00 - 10:30, 11:15 - 12:00, 12:30 - 13:30
Neděle: 8:30 - 9:15, 10:00 - 10:45, 11:15 - 12:15

Vyzýváme a prosíme všechny nezávodící vodáky, aby respektovali přiložený rozpis a nevyjížděli na řeku v časech, kdy se závodí!

Děkujeme za pochopení SVoČR a ČSK.

Propozice, další informace i podrobný harmonogram akcí během víkendu na Kamenici najdete zde.


(sklen, sportovnilisty.cz; zdroj: Lenka Bauerová (SVoČR), foto, Václav Kolář (archiv SVoČR)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...