Půl tuctu branek bylo k vidění v pražském Edenu při duelu Slavia Praha - Karviná 5:1

Fotbalisté pražské Slavie v sedmém kole první ligy vyprovodili z Edenu Karvinou nářezem 5:1. Nováček v nejvyšší soutěži sice od šesté minuty vedl gólem Adeleke Akinyemiho, ale ve 13. minutě už jiný Afričan nigerijský útočník Muhamed Tijani vyrovnal po chybě hostujícího brankáře Holce. Ještě do poločasu  za pražský tým skorovali  Matěj Jurásek, který v týdnu oslavil dvacetiny a z penalty Václav Jurečka. Ale i po změně stran viděli diváci ještě dva góly. Postarali se o to  Mojmír Chytil a z dalšího v pořadí druhého pokutového kopu Conrad Wallem. Radost v Edenu tak byla v neděli 3. září 2023 na konci utkání veliká, neboť  Slávisté při posledních setkáních s tím soupeřem moc nebodovali. Nyní však porazili v lize Karvinou 5:1, čímž napravili chmurné vzpomínky na poslední porážku 0:1 z Prahy a remizu z Karviné.

Navíc Pražané zvítězili po dvou soutěžních zápasech, když v týdnu  prohráli v odvetě 4. předkola Evropské ligy s Luhanskem 1:2, ale předtím s Jabloncem remizovali 1:1.

Slávisté však v lize jsou stále  v této sezoně nejvyšší soutěže neporazitelní  a před reprezentační přestávkou jim patří v tabulce druhé místo o horší celkové skóre za obhájcem titulu Spartou.

Zápas však začal pro domácí hráče smutně.  Hostující nigerijský útočník Akinyemi skóroval sice  podruhé v ligové sezoně, ale zato v Edenu -  0:1.

Netrvalo však dlouho a gólman Karviné se při rozehrávce nechal školácky obrat důsledným dlouhánem Tijanim,  aby  nigerijský útočník ve 13. minutě srovnal na 1:1.

Neuplynula ani půlhodina hry, když dvacetiletý talentovaný borec Jurásek v týdnu už podruhé skoroval tentokrát nikoliv  v evropské soutěži do branky Ukrajinců  hájících barvy Luhanska, ale do branky Slezanů, hájících barvy Karviné.

Ve 40. minutě po přímém kopu zahrál Svozil v zeleném dresu před brankou rukou a rozhodčí  Starý po upozornění  videorozhodčího a přezkoumání  u monitoru, který byl instalovaný jako na potvoru na druhé straně hřiště, nařídil penaltu. Jurečka, který se nechvalně proslavil neproměněnou penaltou v Jablonci tentokrát střelou do branky brankáře minul.

Po změně stran domácí borci přidali další dvě branky. V 70. minutě  usměrnil míč do sítě  střídající Chytil a pak ještě fauloval před brankou Slavie  Fleišman Wallema a sám chlapec na zem sražený  z penalty Panenkovským dloubákem zavřel skore - 5:1.

Slavia Praha tak den před začátkem školy potěšila své fanoušky nejenom ty školou povinné. Ono to není každý víkend, aby diváci viděli šest branek a  pět branek v síti soupeře. Nakonec to možná tušili 17352 diváci a jeden bílý medvěd, kteří se dostavili nebo v případě medvěda byl přinesen a světe div se, na Karvinou.

Obrázky Jiřího Růžičky z utkání   zde ...

Praha - Eden  3. září 2023

FORTUNA: LIGA 2023/2024 ...  7. kolo

Slavia Praha - MFK Karviná 5:1 (3:1)

Branky: 13. Tijani, 38. Jurásek, 42. Jurečka, 70. Chytil, 76. Wallem - 6. Akinyemi *
Diváci 17352 *  Žluté karty:  Masopust, Zafeiris, Bořil, Ogungbayi - Memić, Boháč, Bederka, Svozil  *
Rozhodčí: Starý – Mokrusch, Vodrážka.

Slavia Praha: Mandous - Masopust (46. Ogbu), Holeš, Bořil - Tomič, Zafeiris (84. Van Buren), Oscar, Wallem (77. Hromada) - Jurásek (69. Ogungbayi), Jurečka - Tijani (69. Chytil) * Trenér: Trpišovský.

Karviná: Holec - Mikuš (26. Soukeník), Bederka, Svozil, Fleišman - Krčík - Memič (61. Ezeh), Čavoš, Boháč (61. Papalelé), Bartl (74. Ražnatovič) - Akinyemi (74. Doležal) * Trenér: Luhový.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz