Pro moldavský tým Tiraspol byl duel v Edenu se Slavií děsivým zápasem Slavia - Tiraspol 6:0

Fotbalisté Slavie Praha  v prvním domácím utkání skupiny G Evropské ligy rozdrtili moldavský klubový tým FC Sheriff Tiraspol rozdílem šesti branek. Tucet branek vidělo 17 844 diváků. Střelci branek byli dvakrát  Mojmír Chytil, dále Igoh Ogbu, Ivan Schranz a David Douděra. Jednu branku si dali hosté v Praze v Edenu sami. Tým vedený Jindřichem Trpišovským tak ve čtvrtek 5. října 2023 ve skupině evropských pohárů vybojoval tak vysokou výhru, kterou si ani nikdo nemůže pamatovat, protože šlo o historicky nejvyšší výhru Slavie .

Slavia Praha do utkání vlítla neuvěřitelným způsobem, když ve 4. minutě se Conrad Wallem ocitl volný na levé straně, odkud našel nabíhajícího Mojmíra Chytila, který se trefil v utkání poprvé přímo do branky  – 1:0!

O tři minuty později na přímý kop Lukáše Masopusta nejvýše vyskočil Igoh Ogbu, který se pro změnu zase hlavou trefil do branky směrem k pravé tyči – 2:0!

Ve 39. minutě ještě Andres Dumitrescu přihrál osamocenému Christosi Zafeirisovi, který se odhodlal sice ke střele, jež ovšem s přispěním tiraspolského borce Garanangy zajistila další změnu ve skóre   – 3:0!

Slavia po změně stran ve 47. minutě dala další gól, u kterého byl David Douděra přihrávající střelci Ivanu Schranzovi – 4:0!

V 58. minutě už David Douděra skóroval sám  – 5:0!

Pak  ještě nasměroval míč mezi dvě tyče a břevno branky Mojmír Chytil – 6:0!

Byla to prostě paráda a v porovnání s posledními ligovými zápasy takříkajíc z jiného světa.

Praha -  Eden  5. října 2022

Evropská liga

SK Slavia Praha - FC Sheriff Tiraspol 6:0  (3:0)

Branky: 4. a 71. Chytil, 7. Ogbu, 39. Garananga (vlastní), 47. Schranz, 58. Douděra  *   Diváci:  17 844   * Žluté karty:   – Tovar, Kiki, Ngom Mbekeli  *   Rozhodčí.  Delajod – Finjean, Jeanne  (všichni Francie)

SK Slavia Praha  *   Mandous – Masopust (78. Bořil), Ogbu, Holeš – Douděra (66. Tomič), Oscar, Zafeiris (66. Provod), Dumitrescu – Schranz (66. Ogungbayi), Wallem (66. van Buren) – Chytil

FC Sheriff Tiraspol  *   Koval – Zohouri, Tovar (46. Badolo), Kiki, Garananga – Ngom Mbekeli, Ricardinho (56. Ankeye), Ademo (46. Vardar), Talal, Artunduaga (56. Apostolakis) – Luvannor

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz