Příznivci Slavie Praha si alespoň jednou mohli zakřičet v Edenu góóól ... Slavia Praha - Milan 1:3

Slávisté po týden staré porážce 2:4 na San Siru v Milánu podlehli itlaskému celku  AC Milán i v domácí odvetě 1:3 a tak  v dohrávaném ročníku Evropské ligy 2023 - 2024 skončili již  v osmifinále. Průběh utkání ovlivnilo vyloučení Tomáše Holeše po  dvaceti  minutách hry a početní výhoda rozhodla o tom, hostující klub už v prvním  poločase proměnil tři branky a bylo vymalováno. Neustále fandící příznivce Slavie alespoň jednou potěšil střelou k tyči diváky hýčkaný Matěj Jurásek. Pro Slavii důležitý duel roku   se hrál ve čtvrtek 14. března 2024 v Praze v Edenu.

Utkání výrazně ovlivnilo rozhodčím pomocí VAR přezkoumání  zákroku  Tomáše Holeše na Calabriu  a následné udělení  červené karty kapitánovi Slavie. O té doby se rázem změnily plány domácích fotbalistů, kterých bylo o jednoho méně než bylo na hřišti hráčů z týmu soupeře.

Nutno přiznat, že se následně vyznamenal několikrát brakář Slavie  Jindřich Staněk, který ještě po půlhodině hry ubránil čisté konto.

Staněk kapituloval až ve 34. minutě, kdy už nedosáhl  na míč vypálený  Pulišićem  - 0:1.

O jen dvě minuty poté si naběhl na přihrávku před branku Slavie  Loftus-Cheek – 0:2.

Nu a na konci osmiminutového nastavení překonal  Staňka ještě Leãa,  který z  dálky namířil do šibenice - 0:3.

Ve druhém poločase se už ze strany hostujícího týmu nic důležitého nestalo, ale nakonec se zaradovali i fanoušci Slavie, které rozjásal v 85. minutě směrem na vzdálenější tyč namířenou střelou Matěj Jurásek – 1:3.

Diváci v zaplněném Edenu už žádnou branku neviděli a tak výběr fotbalistů Slavie v Evropské lize 2023 - 2024  skončil v osmifinále po porážkách 2:4 a 1:3  se součtem  2:6 s AC Milán.

Praha -  Eden 14. března 2024

Evropská liga

Osmifinále

SK Slavia Praha - AC Milan  1:3  (0:3)

Branky:  85. Jurásek - 34. Pulišić, 36. Loftus-Cheek, 45. Leao  *  Diváci:  19344 *  Žluté karty: