Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda si vymyslel novou výzvu a to doslova

Co bude olympijský vítěz David Svoboda po ukončení jeho profesionální sportovní kariéry dělat! Vymyslel si novou výzvu, a to doslova…

Jako nesmrtelná teta by se snad mohl zdát olympijský vítěz David Svoboda. Do brzkých ranních hodin oslavoval zakončení jezdecké sezóny v klubu, ve kterém celý svůj dosavadní život jezdil na koni a trénoval, a po bujaré oslavě a jen několika hodinách spánku si přišel „zaběhnout“ trať na 10 km, poslední z běhů šňůry terénních běhů Kilpi Trail Running Cup. Ti, co znají KTRC běhy ví, že se nejedná o žádné rovinky a ani ten na golfovém hřišti v Motole, z toho pohledu nepřinesl jiná než ještě více kopcovitá překvapení. David se k závodu postavil statečně a ve stylu, přišel jsem, viděl jsem a zvítězil jsem, si nakonec odnesl bronzovou medaili.

Trať i počasí Davidovi evidentně sedlo, a tak jsme měli možnost od něj jako první vyzvědět, co bude dělat po ukončení jeho profesionální sportovní kariéry. David má novou výzvu, a to doslova. Vedle trenérské role se pouští do organizace závodů Team Running Challenge, jejichž je také spoluautorem."Team Running Challenge bude zcela unikátní. Je to takový nápad, jak udělat z ryze individuálního spotu, jakým běh je, sport týmový. A nejedná se o pouhou štafetu“, představoval s nadšením svůj nový projekt David Svoboda.

"Princip je jednoduchý, čtyřčlenná družstva budou závodit na okruhu 1,5 km a poběží se půlmaraton. Na každém družstvu však bude, jak si postaví svojí strategii, tedy kdo kolik kol a v jakém pořadí poběží. Plánujeme na úvod čtyři zastavení po celé republice. Chci do běhů dát nejen soutěžního ducha, ale i týmovost, zážitek a zábavu, o ní by mělo jít především," dodal David.

Nápad se líbil i tvářím TV Prima, půvabné moderátorce Evě Perkausové či designérce Andreje Hylmarové, která si na Motolské jamky „odběhla“ z pořadu Jak se staví sen. Finálové běhy terénní šňůry KTRC i tentokrát podpořili dobrou věc, i z posledního finálového běhu poputuje část výtěžku na podporu konkrétního pacienta z blízké fakultní nemocnice. A protože jsou herci z Modrého kódu partnery terénních běhů, vystupovali zde v rolích startérů, povzbuzujících, běžících i předávajících.

(pm, ps, SportovníListy,cz, foto: Petr Skála)