Na Šumavě startuje druhý ročník dětských závodů Lyžuj lesy

Šest závodů v běžeckém lyžování dětí se v lednu a únoru uskuteční na různých místech republiky. První startuje ve Vimperku ve čtvrtek 10. ledna 2019. Hlavním partnerem Lyžuj lesy je stejně jako loni státní podnik Lesy České republiky.   

  "Dostat děti ven, probudit v nich zájem o sport, ale i podpořit mladé talenty, to má naši podporu,“ řekl generální ředitel státního podniku Lesy ČR Josef Vojáček.

  "Loňského prvního ročníku se zúčastnilo 650 závodníků ze základních škol, kteří startovali na čtyřech místech. Letos dva závody přibyly, aby se na běžky dostalo co nejvíce dětí.  Kromě čtyř věkových kategorií také posuzujeme zvlášť výsledky registrovaných závodníků v lyžařském oddíle, a neregistrovaných bez větších běžkařských zkušeností. Tomu odpovídá i délka tratí," vysvětlil zástupce pořadatelů Lukáš Sacher, ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů České republiky.

Stejně jako loni si účastníci vyzkouší například slalom, terénní vlny, jízdu pozadu, otočky, přeskoky, soupaž, rovnováhu na jedné noze, podlézání nebo výměnu lyží. Hlavně začínajícím běžkařům se bude hodit možnost vypůjčit si přímo na místě lyže, hole i lyžařské boty.

Propozice ke každému závodu jsou zveřejněné na webu www.lyzujlesy.cz, přihlásit se děti mohou ještě den před závodem, nejpozději však půl hodiny před startem. 

Každý závod má svého ambasadora, tedy bývalého či současného reprezentanta České republiky. Například na Šumavu se za dětmi vydá Martin Jakš, do Jilemnice Květa Pecková – Jeriová, do Jablonce Martin Koukal a na další místa Lukáš Bauer, Jiří Ročárek nebo Adam Fellner.

Kam za sportem ?Termín                 Místo                                                          Pořadatel                                  

10. ledna 2019    Vimperk, areál Vodník                                Fischer Ski klub Šumava        
16. ledna 2019    Boží Dar – areál Jahodová louka               LK Slovan Karlovy Vary           
22. ledna 2019    Ski aréna Jeseník                                       FENIX SKI TEAM JESENÍK      
30. ledna 2019    Běžkařský areál Kolečko, Jablonec n. N.   SKI KLUB JABLONEC            
  6. února 2019   Všesportovní areál Hraběnka, Jilemnice     ČKS SKI Jilemnice              
12. února 2019   Vysočina Aréna, Nové Město na Moravě    SK Nové Město na Moravě         

(ok, Lesy.CR, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)