Ester Ledecká během 48 hodin získala v paralelním obřím slalomu stříbro i zlato

Ve čtvrtek 13. prosince 2018 si vyjela Ester Ledecká stříbro a v sobotu 15. prosince 2018 zlato. Po druhém místě v Carezze Ester Ledecká nedala v Cortině d´Ampenzo soupeřkám šanci a může tak slavit první vítězství v aktuální sezoně Světového poháru ve snowboardingu. Ve finále paralelního obřího slalomu česká závodnice porazila Švýcarku Julii Zoggovou.

Stejně jako v úvodním podniku Světového poháru v Carezze si Ester Ledecká počínala suverénně hned od začátku a ovládla kvalifikaci. Také tentokrát s přehledem postupovala vyřazovacími jízdami až do finále, na rozdíl od prvního závodu, kdy nestačila na Italku Nadyu Ochnerovou, však nyní dokázala udělat také zlatou tečku.

V prvních vyřazovacích jízdách Ledecká narazila na dvě asijské závodnice. V té první porazila Japonku Emi Satoovou, ve druhé si potom poradila s Číňankou Naiying Gongovou. V semifinále úřadující olympijská vítězka z Pchjongčchangu nedala šanci ani Rakušance Sabine Schöffmannové a s přehledem postoupila do boje o zlato. Když poté ve velkém finále Švýcarka Julie Zoggová několik bran před cílem upadla, bylo o vítězství jasno.  

Ledecká tak v Cortině mohla slavit celkově už šestnáctý triumf ve Světovém poháru v kariéře a vyhoupla se na první místo průběžného pořadí seriálu.

Jak říkám...O samotném závodu

"Byl to úplně jiný kopec než ve čtvrtek. Jiné podmínky, jiný sníh, mnohem zmrzlejší než v Carezze. Ostatní holky zajely fantastický závod, takže z vítězství mám velkou radost. I kvůli tomu, že se mi v průběhu závodu nevyhnuly komplikace. Spálilo se mi závodní prkno, u hrany je to dost špatný a každou jízdou se to zhoršovalo. Uvidíme, zda se vůbec podaří prkno opravit, takže z toho jsem trošku smutná. Na druhou stranu to byl krásný závod, obě trati byly hodně vyrovnané a samotným jízdám to hodně pomohlo"

O spáleném prknu

"Těsně u samotné hrany je největší tlak a skluznice se nejvíce zahřívá. Na dnešním suchém sněhu, na kterém je málo vody, se prostě dané místo opravdu spálí. Je to až centimetr do skluznice na svahu je to samozřejmě znát. Vše ale dopadlo dobře."

O Cortině, kde vyhrála potřetí v řadě

"Mám to tady moc ráda. Loni jsme měli denní závod, dneska pro změnu večerní. Což bylo krásný, protože to automaticky dodá závodu slavnostnější ráz včetně ohňostroje apod. Ačkoliv jsme tu byli jen dva dny, moc jsem si to užila. Krásně mě tady rozmazlovali."

O bleskovém přesunu na lyže


"Právě v tuto chvíli přejíždíme do Val Gardeny, dorazit bychom měli ještě v noci. V neděli 16. prosince 2018 budu mít pravděpodobně volný den, maximálně lehce zajezdit, abych se opět adaptovala na lyže. Nyní jsme měli hodně cestování a náročný program, takže to krátké volno by asi nebylo na škodu. Musím se tam opět naučit lyžovat a zároveň se naučit kopec. Nevím jak ostatní holky, ale já ho nikdy nejela. Včera jsem stačila letmo sledovat super G kluků, abych něco málo nachytala. Je to poměrně těžký, technický kopec s velkým počtem nerovností. Já si myslím, že to bude zajímavé, moc se těším. Věřím, že se opět stačím přehodit na lyžařku a že si to tam užiju."

     Cortina d'Ampezzo 15. prosince  2018
 Závody SP ve snowboardinguŽeny: 1. Ledecká (Česko), 2. Zoggová (Švýcarsko), 3. Schöffmannová (Rakousko), ... v kvalifikaci 38. Žďárská (Česko).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Ledecká 1800, 2. Ochnerová (Itálie) 1400, 3. Zoggová 1160, ...42. Žďárská 37.

(ps, czech-ski.com, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)