Premiér Petr Fiala předal vesla Národní sportovní agentury Ondřejovi Šebkovi


Předseda vlády České republiky Petr Fiala uvedl ve čtvrtek 1. prosince 2022 do funkce nového předsedu Národní sportovní agentury Ondřeje Šebka. Ten dosud vedl Český veslařský svaz. Šebek dříve působil i v pardubickém hokejovém klubu nebo jako člen výkonného výboru  hokejového svazu.Jak říkám...

„Ondřej Šebek je zkušený manažer. Ve sportovním prostředí se pohybuje celý profesní život, má dostatek zkušeností a znalostí, aby mohl zajistit stabilitu sportovního prostředí a zefektivnit systém financování českého sportu,“ uvedl na setkání se zástupci médií premiér Petr Fiala.

Jako jeden z nejbližších úkolů, který čeká nového předsedu NSA, zmínil premiér Petr Fiala vyplacení dotačních prostředků z výzvy Provoz a údržba, která přímo pomáhá sportovním klubům s úhradami cen energií, do konce letošního roku.

Jak říkám...

„Slíbili jsme, že český sport nenecháme padnout. Vím, že pro řadu sportovních spolků je pomoc státu existenčně důležitá a rozhoduje o jejich budoucnosti. Proto naše vláda schválila zastropování cen energií i pro sportovní kluby a provozovatele. Letos jsme také přidali bezmála 400 milionů Kč na dotace určené na pomoc s úhradami cen za energie a na příští rok jsme pak navýšili rozpočet NSA o 2 mld. na 6,9 mld. Kč,“ řekl premiér Fiala.

Jako jeden z hlavních problémů české sportu zmínil nový předseda Národní sportovní agentury chybějící koncepci sportu, podfinancování a nutnost zrychlení administrace a vyplácení klíčových dotačních výzev pro sportovní kluby a národní sportovní svazy.

Jak říkám...

„Jedním z mých dlouhodobých cílů je oživit myšlenku národních sportovních center, které by sloužily k přípravě reprezentantů a vrcholových sportovců v České republice. Určitě bych chtěl také pokračovat v prioritizaci sportů a rovněž hledat další zdroje pro financování českého sportu mimo státní rozpočet,“ dodal předseda NSA Ondřej Šebek s poznámkou, že není možné věnovat stejnou pozornost  osmdesáti až sto sportům. 

V rámci nastavení komunikace se sportovními organizacemi a zástupci samospráv plánuje předseda NSA Ondřej Šebek během prvního pololetí 2023 navštívit všech 14 krajů České republiky a setkat se zde jak se zástupci krajů, měst a obcí a přitom i se zástupci  velkých profesionálních klubů i malých sportovních jednot.

Padesátiletý funkcionář  Ondřej Šebek, který s koncem listopadu skončil v čele veslařského svazu, v rozhovoru s novináři po oficiální části tiskové konference řekl, že se nechce do budoucna spoléhat jen na státní finance, kterých by měla agentura v příštím roce rozdělovat 6,9 miliardy korun, ale úkolem agentury bude i zapojit do financování sportu municipalitu i komerční sféru.

Otázka pro web SportovniListy.cz koho by nový předseda NSA volil, kdyby byl novinářem,  sportovcem  roku 2022,  Ondřeje Šebka překvapila a přiznal, že by o tom musel více přemýšlet.

Stejně tak přiznal, že jako Pardubičák a bývalý funkcionář pardubického hokeje už hodně dlouho v místě bydliště na hokeji nebyl. 


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz
zde.
(Petr Skála s využitím tiskové zprávy z webu vlada.cz pro SportovníListy.cz,  foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...