Předčasné finále MOL Cupu 2024 v Edenu vyhrála po proměněné penaltě v prodloužení Sparta 3:2

V Praze v Edenu se ve středu 28. února 2024 hrálo 309. derby mezi rivaly  z Vršovic a z Letné, které skončilo až po prodloužení výhrou Sparty 3:2. Slavia tak loňské prvenství v MOL Cupu neobhájí. Po utkání to sice při oficiálních setkáních s novináři nikdo z trenérů, hráčů a už vůbec ne z diskustujících novinářů neřekl, ale to neznamená, že by prozatím rekordní návštěva diváků v tomto pohárovém  ročníku vyčíslená cifrou 19 223, už na konci února 2024 nesledovala, jak se při této příležitosti říká,  předčasné tuzemské pohárové fotbalové finále.

Slavia vedla 2:0, když branky proměnili cizinci Ivan Schranz a Malick Diouf, jenže Sparta skóre vyrovnala a v prodloužení o výsledku rozhodl z pokutového kopu jediný v derby skorující hráč s českým pasem Adam Karabec.

Ve 39. minutě se radoval Ivan Schranz, když mu přihrál Mojmír Chytil. Slovenský reprezentant skoroval přízemní střelou namířenou na od sebe vzdálenější tyč - 1:0.

Ve druhém poločase po třech minutách hry Masopust vystřelil na gólmana Sparty, který míč jen vyrazil před Malicku Dioufa a ten se už do branky trefil - 2:0.

V 55. minutě však hosté rozdíl skore snížili, když po chybě v obraně Slavie se utrhl a pak skoroval Nigerijec Olatunji - 2:1.

Dvacet minut před koncem základní hrací doby  bylo vyrovnáno, když   podruhé skoroval  Olatunji -  2:2.

Utkání za nerozhodného stavu 2:2 šlo do prodloužení, ve kterém ve 112. minutě rozhodčí Rouček na pokyn videorozhodčího přezkoumal u videa zákrok Tomáše Vlčka, který v den 309. derby  oslavil 23. narozeniny, a za jeho  hru rukou, kterou neuhnul před Karabcovou střelou,  nařídil pokutový kop. Karabec se pak sám delegoval na střelce penalty. Brankář Slavie Mandous sice vystihl směr Karabcovy střely,  ale na jeho ránu nedosáhl - 2:3.

Slávisté už poté nedokázali skorovat a tak skore  vyrovnat. Proto  loňský triumf v MOL Cupu  neobhájí. Prohráli, jak si dovolujeme podotknout v předčasném pohárovém finále, Spartě  2:3.

V neděli 3. března 2024 od 18:00 hodin na Letné se ovšem bude hrát ligové v ten den 310. derby Sparta - Slavia.

Praha   28. února 2024

Mol Cup 2023/2024

Čtvrtfinále

SK Slavia Praha  -  AC Sparta Praha 2:3 v prodloužení (1:0, 2:2)
Branky:   39. Schranz, 48. Diouf - 55. a 70. Olatunji, 113. Karabec (penalta)  *  Diváci:  19223
Žluté karty:  Holeš, Masopust, Bořil - Preciado, Kuchta, Karabec, Vitík, Vorel, Zelený *  Červené karty
120. Zelený  *  Rozhodčí:   Rouček – Paták, Caletka

SK Slavia Praha:   Mandous – Holeš (C) (89. Vlček), Ogbu, Zima – Douděra (106. Tomič), Masopust (73. Ševčík), Oscar, Diouf (113. Bořil) – Schranz (73. Provod), Chytil, Wallem (78. Tijani)

AC Sparta Praha:   Vorel –  (111. Vitík), Panák, Krejčí (103. Karabec) – Preciado (71. Sadílek), Laçi (71. Solbakken), Kairinen, Ryneš – Tuci (58. Zelený), Olatunji, Birmančević (58. Kuchta)