Pražští Lvi zařvali s lipskými králi ve fotbale, kterému se v Evropě říká americký. Podívejte jak

Na pražském stadionu Viktorie Žižkov se první červnovou neděli 2023 odehrálo velmi významné historické tuzemské utkání amerického fotbalu, a to v evropské profesionální lize tohoto sportu  Prague Lions - Leipzig Kings.

Zatímco Pražané si prožívali svoji  premiéru v této evropské lize, borci z Lipska a jejich příznivci už věděli, jak si počínat na hřišti i na tribuně.

Bylo to poznat i na hodně zaplněné hlavní tribuně, kde  se obě skupiny fanoušků střídaly se  svými  nepřeslechnutelnými projevy povzbuzování a občasné radosti ze získaných bodů nebo z územní převahy. Fandové z města proslulých východoněmeckých veletrhů však přicestovali do Prahy lépe vybaveni  a to dokonce s bubny, s trumpetami a také s obrovským praporem samozřejmě královským.

Průběh utkání byl dlouho vyrovnaný, protože n a  každý zisk bodů Pražanů soupeř reagoval tak, že vyrovnal. Plichtou 9:9 také skončil poločas.

Když do konce čtvrté čtvrtiny,  tedy do konce utkání zbývalo jen osm minut a jedenáct sekund, ujali se borci z Lipska poprvé vedení 16:9. Pražané stačili ještě snížit na 15:16, ale poslední akcí, po které se hráči z východního Německa opět radovali z herního úspěchu, skončilo protáčení ukazatele skóre na poměru 15:18.

Z hlášení hlasatele komentujícího dění na trávníku  přímo na stadionu se diváci  dozvěděli jen to, že o úspěšném zisku prvních šesti bodů Pražanů se zasloužil hráč představený jako Adam Žežulka. Další české úspěšné borce se diváci  už od hlasatele na stadionu  nedozvěděli, třebaže je dojemně a pravidelně oslovoval jako dvanáctého hráče na hřišti a nabádal je k bojovným výkřikům.

Prohra Lvů z Prahy s Lipskem o tři body 15:18 je pro Pražany sice smutná, ale o to více povzbuzující pro další utkání, které se třeba  s Lvím úsilím podaří opět na hřišti Viktorie Žižkov českým americkým fotbalistům vyhrát.

Možná, že když už se klub Prague Lions přihlásil do evropské profesionální ligy amerického fotbalu, mohl by si na své webové stránky vyvěsit soupisku těch čtyř desítek borců i se startovními čísly a po pár desítkách hodin po utkání zveřejnit i nějaká základní fakta, jako, kdo že to skóroval, kromě Žežulky. Třeba někdy příště...