Pražané a návštěvníci metropole si budou moci i v očekávané zimě zdarma zabruslit na Letné

Pražští radní v pondělí 11. července 2022  na svém zasedání odsouhlasili záměr na zajištění provozu mobilního ledového kluziště na Letné i v letošním roce. Financování bude hrazeno z rozpočtu hlavního města s předpokládanou hodnotou přibližně 5,5 milionu korun bez DPH. S provozem kluziště počítá i schválený koncepční dokument „Plán rozvoje sportu a sportovních zařízení v hl. m. Praze 2021–2032“.

Jak říkám ...

 „Věřím, že nás už nezasáhne další prudká vlna pandemie koronaviru a s ní spojená omezení a budeme si moci během zimních měsíců užít venkovního kluziště na Letné. To se už stalo nedílnou součástí nabídky pražského sportovního i společenského vyžití. Především díky vysoké návštěvnosti a pozitivním ohlasům Pražanů se provoz ledové plochy stal tradiční zimní součástí Letenské pláně, kde mohou jak místní, tak turisté trávit volný čas sportováním,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral.

Aby při stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky ve výši 5,6 milionů korun bez DPH bylo přihlédnuto i k meziročnímu nárůstu cen, zejména pak ke skokovému nárůstu cen energií, podle údajů a informací z již uskutečněných zakázek. Předpoklad zahájení zadávacího řízení je srpen 2022, kluziště by na místě mělo být po dobu tří měsíců, konkrétně od začátku prosince 2022 do konce února 2023.

Otevírací doba a aktuální informace budou zveřejněny na webových stránkách www.prahasportovni.eu.

SportovniListy.cz rovněž napsaly ...
Přečtěte si recept, jak cvičit v zimě v nevytopené tělocvičně, který je známý už od roku 1945!


(Petr Skála podle tiskové zprávy pro Sportovnilisty.cz, foto: Petr Skála)