Pravda o Plavšičově přestupu


Ani fantastická jízda fotbalistů Slavie nevzbudila tolik zájmu jako zpráva o údajném přesunu Srdjana Plavšiče ze Sparty k úhlavnímu nepříteli, staronovým vítězům ligy Slavii Praha. Novináři sportovního serveru již čelili nepřátelským aktům ze strany Sparty pro údajné šíření nepravdivé informace a snaze poškodit tým před pohárovým zápasem. Jenže není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu.

Plavšičovi opravdu končí smlouva a sportovní ředitel nemá mnoho chutí podepsat smlouvu novou, tudíž se opravdu aktivity chopila Slavie a rychlonohého obránce si dokázala pojistit. Aby celý postup měl náznak kulantnosti, Plavšič podepsal smlouvu s čínským vicemistrem Guangzhou FC, odkud bude okamžitě zapůjčen na celou sezonu s možností opce na odkup právě do týmu Jaroslava Tvrdíka. Z obliga je tak i Plavšič, když sparťanské kabině tvrdí, že Slavii opravdu nic nepodepsal. Může přísahat i na zdraví své rodiny a ví, že se nic nestane. Sparťanskému trenérovi Vrbovi tak zbydou pouze oči pro pláč.   


Hokejový svaz slaví postup Kladna

Pekelné důsledky vykradení pardubické šatny

Olympijské hry se přesouvají na ruský ostrov

Odvolaný ministr Blatný míří do sportu

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)