Přípravy Světového poháru ve Špindlerově Mlýně 28. a 29. ledna 2023 vrcholí, když už nachumelilo

Organizátoři  Světovému poháru alpských lyžařek ve Špindlerově Mlýně v pondělí 23. ledna 2023 v Praze sdělili novinářům pozitivní zprávy směrem k blížícímu svátku lyžařů v Krkonoších. I díky návratu chladnějšího počasí budou mít závody tu pravou zimní atmosféru. Organizátoři jasně oznámili, že jsou připraveni!Světový pohár se vrací do Špindlerova Mlýna po čtyřech letech, naposledy zde nejlepší lyžařky světa závodily v obřím slalomu a slalomu v březnu roku 2019. Tehdy se do Špindlu přijelo podívat téměř 19 000 diváků.


Tentokrát se měly závody konat začátkem února, nakonec byl českému středisku přiřazen termín 28. a 29. ledna 2023. Změny zaznamenal i program. Nejprve se měly jet obří slalom a slalom, před pár dny bylo rozhodnuto, že obří slalom bude nakonec nahrazen ještě jedním slalomem.

  Jak říkám ...


„Chtěl bych poděkovat Romanu Kumpoštovi a jeho diplomacii na půdě FIS, díky které se nám podařilo uhájit, sice jiný, ale termín v kalendáři ženských světových pohárů pro tuto sezónu. Myslím si, že ten největší kredit patří právě jemu,“uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

Největším lákadlem pro fanoušky lyžování budou bezpochyby Američanka Mikaela Shiffrinová a Slovenka Petra Vlhová, které si rozdělily triumfy právě na posledním krkonošském klání v roce 2019. Česká republika bude mít v závodech hned šest zástupkyň. Kromě domácí slalomové jedničky Martiny Dubovské se představí i Gabriela Capová, Elese Sommerová, Adriana Jelínková, Celine Sommerová a Klára Gašparíková.


  Jak říkáme ...


„Těmi nejlepšími zárukami jsou právě Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová. Jejich rivalita a soupeření opět nabídne výjimečné okamžiky. Kromě tradičního doprovodného programu, ať už to bude DJ nebo koncerty, si chceme významně připomínat také výročí 120 let od založení svazu. Myslím, že lidé na místě budou mít možnost si užít i spoustu zábavy a hlavně sníh, který jsme v posledních týdnech moc neviděli,“ řekl Dušan Trávníček, aby předal slovo muži, který zná podrobnosti, jak ve Špindlerově Mlýně vrcholí přípravy a jak se ladí poslední detaily.

„Z největších staveb máme za sebou téměř všechno a začínají se dotahovat detaily tak, abychom byli v pátek připraveni s celým areálem na závody. Snažíme se vše dělat tak, aby byl svěťák ještě lepší než v roce 2019. I přes komplikace s počasím si myslím, že se nám to podaří. Organizačně nám pomáhají i kolegové ze Slovenska, kteří se podílejí na svěťáku v Jasné. Jsme na sebe nároční a chceme laťku neustále posouvat dál,“ uvedl šéf organizačního výboru Max Gottfried.„Sjezdovka a areál se probouzí do absolutní zimy. Jsou zasněžené stromy, sjezdovky, takže atmosféra úplně skvěle lyžařská. Připravenost sjezdovky bude stoprocentní a stejně tak stoprocentní bude připravenost areálu samotného tak, aby každý den pojal na dojezdu denní kapacitu 10 000 fanoušků. Dokončujeme tribuny a veškeré zázemí, abychom mohli zabezpečit návštěvníkům ten nejlepší zážitek,“ uzavírá René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Veškeré informace ke Světovému poháru naleznete na oficiálních stránkách akce ... zde

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz
... zde!!!
(Petr Skála podle czech-ski.com pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Hadamczik vysvětluje prodej hokejky

24.9.2023 16:05:07

Zcela zbytečná vlna hysterie se v tomto týdnu zvedla po zjištění, že v internetové aukci je nabízena hokejka, se kterou vstřelil Petr Svoboda vítěznou branku v památném finále olympijských her v Na...