Za osmdesát minut volejbalistky Olympu vyřídily své soupeřky. Olymp Praha - Přerov 3:0

Volejbalistkám Olympu Praha se mimořádně daří na své palubovce porážet soupeřky. Po výhře nad Frýdkem - Místkem 3:0 ve středu 20. listopadu 2019 neuplynulo ani 72 hodin a volejbalistky Olympu stejným poměrem vyprovodily i hráčky Přerova.

SportovníListy.cz byly na místě děje...Přerov začal utkání s respektem, což se projevilo na stavu skóre, které rychle narůstalo (8:3, 16:6, 21:8 a 25:10). 

Domácí hráčky poté zvolnily a druhý set tak byl dramatický až do koncovky. Ve druhém setu domácí družstvo dobře přihrávalo, ale hůře útočilo. Hostující tým i přes 7 vítězných bloků nedokázal set dovést k vítěznému konci.

Třetí set byl opět v režii domácího celku.  Utkání se oproti zápasu s Frýdekem-Místkem lišilo jen svoji délkou. Zatímco Olymp vyhrál nad Frýdkem - Místkem už za 75 minut, nad Přerovem k výhře došlo o pět minut později i když jen za 80 minut.

Jak říkám...„Dnešní zápas jsme zvládly skvěle, již podruhé nám vyšel vstup do utkání, první set jsme vyhrály 25:10. To nás trochu uspokojilo a v koncovce druhého setu jsme se na vítězství nadřely. Tři body jsou doma," řekla po utkání kapitánka Olymp Praha Pavlína Šimáňová.

„Nebyl to těžký zápas, o jeho osudu rozhodla koncovka druhého setu. Tu jsme zvládli i s díky chybám soupeře. Set jsme zakončili jednoblokem a přímým bodem z podání. Třetí set jsme měli pod kontrolou," řekl po výhře nad Přerovem trenér Olymp Praha Stanislav Mitáč.

„Gratulace vítěznému týmu a speciální pochvala komentátorovi tohoto utkání (Jindra Douda). Do utkání jsme šli s představou zaskočit soupeře především kvalitním servisem a agresivním útokem. Opak byl pravdou. Šanci na zvrat jsme měli ve druhém setu, tu jsme však nevyužili. Spoustou zkažených podání jsme se připravili o šanci na úspěch. Ve druhém setu jsme nedokázali proměnit nabídnutý setbol. Chybí nám mentalita vítězů," řekl po utkání trenér Přerova Radim Vlček, který dostal i žlutou kartu za kritiku rozhodčího.Praha 22. listopadu 2019


Extraliga žen - 12. kolo

Olymp Praha - Přerov 3:0 (10, 24, 17)
Nejvíce bodů: Denysovová 15, Staňková 13, Šimáňová a Komárková po 9 - Davisová a Ruseková po 9, Kotlabová 6.
Rozhodčí: Horký, Dmejchal – Večeřa * Počet diváků: 200.
Olymp Praha: Šimáňová, Jaňourová, Denysova, Purchartová, Staňková, Komárková, libero Pešková a střídající ... Černá, Kalhousová
Přerov: Kukučová, Oestreich, Kotlabová, Rusek, Davis, Zatloukalová, Vaňková(libero) a střídající ...
Kohlerová, Tinklová, Šádková


(ps,Českývolejbal.czSportovníListy.cz, foto: Petr Skála)