Podívejte se na české basketbalisty, jak nad Finskem vyhráli 83:62

Ve svém druhém a posledním veřejném domácím utkání přivítali čeští basketbalisté v Praze na Královce Finsko. Podruhé ve třech dnech se tak v České republice představil jeden z pořadatelů letošního EuroBasketu.

SportovníListy.cz byly na místě děje a mají obrázky...

Oproti zápasu s Tureckem se podle webu České basketbalové federace v hledišti na Královce našlo pár volných míst, ale atmosféra byla opět zápasu mužského národního týmu. Možná i to po vlažném začátku obou týmů nabudilo nejprve ten český a konkrétně Jaromíra Bohačíka. Ten trefil dvě trojky a měl velkou zásluhu na raketovém dvouciferném vedení Lvů.

Vše se zdálo být na dobré cestě. Jen sedm inkasovaných bodů zavdávalo důvod k optimismu. Jenže dosud pevná česká obrana přestala fungovat. Kolikrát ale neměla ani šanci. Finové získávali na perimetru míče a vyráželi do rychlých protiútoků. Nepomohlo ani navrácení základní sestavy na hřiště a v nervózním neurovnaném závěru Češi přišli o vedení.

Naštěstí poločasová přestávka zafungovala jako živá voda a domácí hráči se vrátili na tu lepší vlnu. Základem byla přesnější hra v útoku. Třetí čtvrtinu si podmanil Martin Kříž, který zakončoval řadu českých útoků a nastřádal devět bodů. Zlomovým okamžikem byly dvě zblokované střely Finů v jednom rychlém útoku a v následném kontru trojka Bohačíka. Český náskok se šplhal opět nad deset bodů.

Když domácím vyšel i vstup do závěrečného dějství, bylo o vítězi rozhodnuto. Hlediště na Královce ještě párkrát dostal do varu dalekonosnými střelami Lukáš Palyza a Češi si připsali druhé vítězství v přípravě.

Praha 18. srpna 2017

Přátelské utkání v basketbale mužů

Česká republika – Finsko 83:62 (20:7; 35:36; 64:49)
Body: Satoranský a Bohačík po 16, Palzya a Kříž po 12, Švrdlík 8, Hruban 7, Peterka 6, Auda 4, Kyzlink 2, Vyoral a Pecháček 0 – Lee a Murphy E. Po 10, Salin 9 * Trestné hody: 21/12 – 17/10 *
Trojky: 9 – 4 * Doskoky: 32 – 34 * Zisky: 8 – 7 * Ztráty: 12 – 13 * Asistence: 17 – 17 * Fauly: 18 – 21.

(ps, Česká basketbalová federace, SportovníListy.cz, foto: Jiří Růžička)