Po 75 minutách ligového volejbalu žen bylo v Praze jasno. Olymp - Frýdek-Místek 3:0

Volejbalistky Olympu Praha se v předehrávce 17. kola UNIQA volejbalové extraligy žen 2019/20 proti TJ Sokolu Frýdek-Místek vypořádaly se svými soupeřkami za 75 minut. Pražankám stačily tři sety, aby ukončily utkání vítězstvím 3:0 a ziskem  tří bodů do tabulky. V prvním setu byl rozdíl mezi oběma týmy značně výrazný, ale pak se Frýdek-Místek zlepšil a třetí set už vyhrály Pražanky jen o čtyři body.

Frýdek-Místek se v prvním setu pomalu chytal, a tak Olymp vedl 7:1, pak 16:5 a set skončil  výrazným rozdílem 25:9.

V dalším setu Olympioničky už měly těžší úlohu. Soupeřky se  držely ještě za stavu 5:5, ale pak se Olymp dostal  do vedení 10:6 a 16:10, aby set vyhrál 25:19.

I v  posledním setu byla převaha Olympu zřejmá. Jenže  Sokolkám se nechtělo odjet bez zisku jediného setu a  držely se do stavu 20:23.  Olymp Praha však zápas skončil po 75 minutách.

Autor zprávy o tomto utkání uvedené na svazovém webu si všiml, že první extraligový domácí zápas odehrála domácí nahrávačka Sarah Jaňourová a ...  "Nutno říci, že se své role zhostila velmi dobře," píše se ve zprávě.

„Dnešní zápas jsme zvládly skvěle, zvláště proto, že po prohraném zápase v Brně jsme si dneska spravily chuť, i přesto, že nehrála ani jedna nahrávačka z původního týmu žen.  Musím pochválit Sáru Jaňourovou, jak dobře to zvládla, a i díky ní jsme dnes získaly tři body a řekla bych, že docela hladce," řekla po utkání kapitánka PVK Olymp Praha Pavlína Šimáňová.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, a to v poměru 3:0 a po celkem hladkém průběhu zápasu. Trošičku mě vyděsil první set, protože vyhrát set 25:9 je nějaké znamení, že se něco může dít. Opak ale byl pravdou, přestože náš výkon především v soustředěnosti uvadal, jsme to zvládli do vítězného konce. Jsem rád i za to, že jsme vyhráli po nevydařeném utkání v Brně, museli jsme si s hráčkami některé věci vyříkat. Dnes holky hrály soustředěně, mají pochvalu i za to, že pomohly Sáře Jaňourové na nahrávce, protože jsme museli vytáhnout juniorskou nahrávačku, protože její starší kolegyně jsou zraněné a nemocné. Takže i to je další důvod, proč jsem spokojen ze zisku tří bodů,“ řekl po utkání trenér PVK Olymp Praha Stanislav Mitáč.

„Úvod z naší strany byl katastrofální, ještě jsme byly ve vlaku, ale postupně jsme se rozjížděly. Mrzí mě poslední set, že jsme ho neuhrály, protože už nám to hrálo, přihrávku jsme měly, ale Olymp měl více štěstí a lepší obranu na síti," prohlásila po utkání kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek Veronika Šnellyová.

„V prvním setu jsme absolutně nedokázali vzdorovat domácímu týmu, nedokázali jsme se prosadit v útoku. Olymp byl razantnější hlavně v útočné fázi. Od druhého setu jsme jakžtakž dokázali udržet přihrávku, ale útok stále není to, co bychom chtěli. Proto byl takový výsledek," řekl trenér TJ Sokol Frýdek-Místek Jaroslav Vlk.

Praha   20. listopadu 2019

UNIQA volejbalová extraliga žen 2019/20   předehrávka 17. kola

PVK Olymp Praha – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:9, 25:19, 25:21)

Rozhodčí: Velinov, Buchar *  Počet diváků: 150
Olymp Praha: Šimáňová, Jaňourová, Denysova, Purchartová, Staňková, Komárková, libero Pešková
Sikol Frýdek-Místek:  Uhrová, Šprochová, Vašinová, Šnellyová, Pluhařová, Jurčíková, libero Teperová. Střídaly: Borovcová, Hadáčková, Radivojevičová.

(ps, Českývolejbal.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)