Cílem bylo ověřit nové přístupy, jak budovat u dětí pozitivní vztah k pohybu. Výsledky ukázaly, že díky nové metodice se začali žáci více hýbat a aktivněji vyhledávali pohyb i ve volném čase. MŠMT proto v příštím pololetí finančně podpoří školy, které budou novou metodiku využívat. Peníze pro školy půjdou z dotačního programu pro Školní a univerzitní sport.
"Projekt Hodina pohybu navíc přinesl pohyb do školních družin. Za poslední dva roky se podařilo vypracovat kvalitní metodiky a zaškolit stovky učitelů a trenéru napříč Českou republikou. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se tudíž rozhodlo pravidelný pohyb dětí i nadále podporovat a to prostřednictvím dotace, kterou dle předběžného zájmu využije asi 500 škol," vysvětlil náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT Karel Kovář.
O Hodinu pohybu navíc byl ve školních družinách v posledních dvou letech opravdový zájem. Svědčí o tom statistiky vyplývající ze závěrečné zprávy, kterou si MŠMT nechalo vypracovat. Do pokusného ověřování se jen v prvním roce zapojilo 160 škol, 7 000 žáků a 290 trenérů i učitelů. V dalším roce se jejich počet přibližně zdvojnásobil na 343 škol, 15 000 žáků a 601 trenérů i učitelů. Zároveň se díky projektu začali o podporu sportovních a pohybových aktivit na školách zajímat více také ředitelé.
Pokusné ověřování realizovalo MŠMT prostřednictvím Národního ústavu pro vzdělávání. Pro příští období se předpokládá spolupráce škol s Asociací školních sportovních klubů.