MOV potvrdil, že první Olympijský týden esportů se uskuteční v Singapuru 22. - 25.června 2023


Toto oznámení představuje další významný krok při podpoře rozvoje virtuálních sportů v rámci olympijského hnutí a další zapojení aktivních hráčů do soutěží.

Ve spolupráci s Ministerstvem kultury, komunity a mládeže, Sport Singapore a Singapurským národním olympijským výborem (SNOC) představí Olympijský týden esportů to nejlepší z nabídky virtuálních sportů, spojení fyzické a simulované sportoní aktivity, včetně představení nejnovějších technologií, panelových diskusí, vzdělávacích setkání a předváděcích zápasů.

Vrcholem týdne budou první živá finále olympijské série Esports, globální virtuální a simulované sportovní soutěže vytvořené ve spolupráci s mezinárodními federacemi (IF), která navazují na úspěch loňské Olympijské virtuální série. Série 2021 přilákala více než 250 000 účastníků ze 100 zemí, kteří se zúčastnili soutěží ve virtuálních a simulovaných sportech včetně baseballu, motoristického sportu, cyklistiky, veslování a jachtingu.Prezident MOV Thomas Bach u příležitosti slavnostního oznámení řekl: "První Olympijský týden esportů představuje důležitý milník v naší ambici podporovat růst virtuálních sportů v rámci olympijského hnutí. Věříme, že vzrušující nový formát naší virtuální sportovní soutěže, kdy se poprvé uskuteční živá finále, je příležitostí k další spolupráci s hráči esportů a k vytvoření nových příležitostí pro hráče i fanoušky. Je to skvělá příležitost stát se partnerem Singapuru, který má historii podpory inovací v olympijském hnutí a v roce 2010 hostil premiérové Olympijské hry mládeže, takže se těšíme na další úzkou spolupráci."

Člen představenstva SNOC a viceprezident MOV Ng Ser Miang řekl: "Singapurský NOC sdílí ambice olympijského hnutí podpořit vývoj virtuálních sportů. Singapur má zkušenosti s úspěšným pořádáním největších událostí ve virtuálním sportovním a esportovním kalendáři, a je nám ctí spolupracovat s MOV, abychom tuto společnou vizi přivedli k životu."

Podrobnosti, včetně možností, jak se stát aktivním účastníkem Olympijského týdne esportů, budou zveřejněny na začátku roku 2023.

(pst,sportovnilisty.cz,foto:arch.)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...