Motoskijöringová paráda se konala u letohradského koupaliště

Perfektně připravili v neděli 15. ledna 2017 organizátoři z ÚAMK Automotoklubu Letohrad úvodní závod mistrovství České republiky a Orlického poháru v motoskijöringu. V českém šampionátu dominovali Patrik a Miroslav Šrolerovi z nedalekého Klášterce nad Orlicí, prvenství v soutěži „hobíků“ vybojovala domácí posádka František Kylar a Tadeáš Majvald.

Překvapivě až pátí skončili v MČR loňští suveréni Josef Mňuk s Filipem Langerem, když havarovali hned po startu finále.

Rekordní účast 54 posádek sledovala nadšená tisícovka fanoušků na kvalitně připravené dráze v areálu U letohradského koupaliště.

"Zájem sportovců a fanoušků nás potěšil. V devatenáctileté historii závodů u nás jsme ještě nikdy něco takového nezaznamenali. Především nám dali zabrat diváci, kteří v tom množství sněhu nemohli všichni zaparkovat přímo u závodiště," řekl  ředitel soutěže Lukáš Grůza.

Punc sportovnímu klání dal v Letohradě také moderátor akce Petr Kovář, přezdívaný Komik. Čerstvý pětapadesátník provázel závody stylem, co slovo to perla. Aby ne, česká a československá historie za posledních 30 let lepšího borce za řídítky motokrosového speciálu nepamatuje. Třináctinásobný domácí šampion obsadil v roce 1987 osmé místo v seriálu mistrovství světa, které podtrhl bronzovým věncem při závodě v Holicích. Rok předtím skončil ve slovenském Sverepci druhý.

Orlický pohár

Do Orlického poháru nastoupilo nevídaných čtyřicet dvojic. Třiatřicetiletý Kylar na Husqvarně 510 4T s lyžařem Majvaldem na laně zvládli s přehledem desetičlenné finále a za svými zády nechali bývalé účastníky mistrovství republiky Jiřího Kavku s Pavlem Sabotou i Marcela Hocka s Jonášem Bergrem.

"Máme radost, že nám konečně nahrály opravdu zimní podmínky a také se prosadil jezdec z našeho ÚAMK automotoklubu Franta Kylar. Věřím, že si podobně povede v dalším průběhu Orlického poháru," dodal Grůza.

Druhé pokračování obou seriálů se uskuteční v neděli 22. ledna 2017 v Rudníku.