Mistrem republiky v IGP3 se stal Martin Slovák a Cane Codi-Fin

Během uplynulého víkendu 12. – 14. května 2023 se konalo Mistrovství České republiky IGP3 Českého kynologického svazu. Nejvýznamnější republikovou akci ve sportovní kynologii pořádala ZKO Horní Bříza na fotbalovém hřišti v Trnové u Plzně.

Republikového šampionátu se zúčastnilo celkem 56 psovodů se svými psy. Rozhodčími byli Karel Nedvěd (A – stopy), Martin Matoušek a Václav Petrášek (B – poslušnost) a Martin Pejša (C – obrana). Hlavním rozhodčím byl Theodor Krajčí. Jako figuranti nastoupili na MČR Marek Hytych a Jan Böhm, náhradníkem byl Vojtěch Filip. Funkci kladečů plnili František Březina, Josef Čimera a Dalibor Dvořák pod vedoucím stop Ing. Miroslavem Ulčem.

Vítězem a mistrem IGP3 ČKS se stal Martin Slovák se psem Cane Codi-Fin (BOM) za celkový zisk 284 bodů (A – 95, B – 96, C – 93) s nejlepší poslušností ze všech závodníků. Získali tak nejen titul CACT, ale také pozvánku do reprezentačního družstva na MS FCI v Nové Gorici. Druhou příčku obsadila Kristýna Kopřivová a pes Jimmy Monur (NO) s celkovým počtem 280 bodů (A – 96, B – 90, C – 94) a rovněž titulem CACT. Na třetím místě skončila Alice Nelibová a pes Nico z Lomeckého polesí (NO), kteří předvedli nejlepší obrany, získali 279 bodů (A – 93, B – 90, C – 96) a obdrželi titul res. CACT. Nejlepší výkon na stopách v travním terénu za maximální počet 100 bodů předvedla Kateřina Ruská a fenka Aira Zapra z Kraje mandloní (NO).

Na základě výsledků z MČR IGP3 také došlo k představení složení reprezentace pro MS FCI IGP3, které se uskuteční ve slovinském městě Nova Gorica v termínu 5. – 10. září 2023. Reprezentovat nás bude prvních pět závodníků dle umístění na MČR IGP3. Jsou jimi Martin Slovák, Kristýna Kopřivová, Alice Nelibová, Martin Kubatko a Kateřina Ruská.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde.(rp,sportovnilisty.cz,foto: Facebook ČKS)Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...