Kilpi Trail Running Cup 2017 slavnostně odstartovali herci ze seriálu Modrý kód

V posledním březnovém týdnu odstartuje na obrazovce TV Prima nový seriál z lékařského prostředí – Modrý kód. Představí se v něm mnoho českých herců, někteří z nich si mohli své lékařské znalosti vyzkoušet v praxi několik desítek hodin před spuštěním seriálu. Ve čtvrtek 23. března 2017 totiž v rámci představení seriálu KTRC terénních běhů 2017 na hřišti Golf Clubu Praha poskytli první pomoc své kolegyni Evě Čížkovské.

Mezi přítomnými hosty byli k vidění Sabina Laurinová, Marek Němec, David, Gránský, Sandra Nováková, Eva Josefíková, Eva Burešová, Mirek Šimůnek, Jakub Štěpán, Lenka Hornová, Ivan Vodochodský, Kateřina Neumannová a další. Představena zde byla i  česká série běhů v terénu Kilpi Trail Running Cup 2017. Partnery akce se stala Zdravotnická záchranná služba a nový televizní seriál Modrý kód. Nakonec slavnostním výběhem byla odstartována nejen celá běžecká série, ale i první řada tohoto seriálu.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

V rámci prezentace obou seriálu ať už sportovního běžeckého i nebo televizního zdravotnického byla učiněna řada prohlášení i výzev.


Náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová například vyzvala senátora Kuberu, aby v rámci zavedení pravidel o omezení kouření společně s ní absolvoval minimálně pětikilometrovou zdravotní procházku po trase závodů v Praze, aniž by přitom kouřil. Pokud primátor Teplic tuto výzvu přijme, náměstkyně mu na oplátku veřejně zahraje na klavír.

Herec Ivan Vodochodský se nechal strhnout sportovním duchem a přidal další výzvu. Do půl roku známý herec zhubne 10 kilogramů a zúčastní se jednoho z běhů série. Po malém nátlaku k tomu vyprovokoval i současného ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka, který se zavázal také ke shození 10 kilogramů do konce seriálu terénních běhů, což by v jeho případě znamenalo, že bude vážit do jednoho centu.

Před slavnostním zahajovacím výběhem předcházelo slavnostní odstartování série běhů Kilpi Trail Running Cup 2017 s podtitulem Prima výlet pro celou rodinu, která v letošním roce zahrnuje 9 závodů.

Úlohy startéra se zhostila náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová. Neméně triumfální bylo i protržení cílové pásky, které se fotografovalo nadvakrát, a symbolizovalo nejen zahájení běžeckého seriálu, ale i vysílacího života Modrého kódu.

To ale ještě nebyl konec. Herečka Eva Čížkovská se na oko vážně zranila a její kolegové ze seriálu okamžitě přivolali Zdravotnickou záchrannou službu a před dojezdem profesionálů jí poskytli první pomoc. To byl ostatně jen test, který pro herce ze seriálu Modrý kód, který je z prostředí urgentního příjmu, přichystali organizátoři.

Herci zvládli celou situaci, což na místě potvrdila nejen výjezdová skupina, ale i Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.  

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)