Jak se stalo, že fotbalisté Mladé Boleslavi ve středočeském derby roznesli Příbram 6:0

Před středočeským prvoligovým fotbalovým derby byla favoritem Mladá Boleslav, ale víte, jak to bývá s označováním týmů za favority utkání. Střetnutí však předpoklady splnilo a Mladá  Boleslav potvrdila domácí neporazitelnost a Příbram zůstala zase bez venkovního úspěchu.

První poločas začaly oba týmy svižně a útočně.

V 10. minutě Mešanovič otevřel skóre utkání rázným pokutovým kopem do středu branky - 1:0.

Ve 27. minutě Pudil přenesl ukázkově hru z levé na pravou stranu, kde po kombinační spolupráci Jakuba Klímy s Hubínkem se do střelecké pozice dostal Bucha a úspěšně šanci proměnil - 2:0.

Ve 44. minutě si Komlichenko narazil s Budínským, který mu míč vrátil přesnou hlavičkou do běhu a ruský kanonýr tvrdou přízemní střelou k pravé tyči prostřelil brankáře Boháče - 3:0.

Už v 51. minutě došlo k navýšení boleslavského vedení, když za Matějovského obloučkem za soupeřovu obrannou linii vyrazili Komlichenko s Mešanovičem, ale na první pokus ani jeden míč nezkrotil, ovšem Komlichenko se přeci jednom zorientoval a z otočky skóroval - 4:0.

V 63. minutě Matějovský nastartoval po levé straně Komlichenka, po jehož přiťuknutí si Budínského centr před příbramskou brankou zpracoval Mešanovič a zamířil neomylně k pravé tyči - 5:0.

V 73. minutě se z pravé strany do příbramského vápna snadno dostal Mešanovič a z jeho přihrávky z hranice brankoviště skóroval Bucha - 6:0.

I přes výrazné vedení Boleslavští v závěrečné čtvrthodince nepolevili v ofenzivním úsilí, čemuž pomáhali i čerstvé síly v sestavě. Gól však už nepřidali.

„Jsem rád, že se nám utkání povedlo, po reprezentační pauze není snadné navázat na ligový program. Vítězství bylo krásné, góly byly krásné, ale průběh nebyl tak jednostranný, jak by se podle konečného výsledku zdálo. Úvodních dvacet minut diváci viděli krásný fotbal s útoky z obou stran. Když po druhém gólu Příbram odpadla, tak se projevila naše vyšší hráčská kvalita," řekl  před novináři boleslavský trenér Jozef Weber, který všek přiznal, že  Příbramští se také dostali, především v prvním poločase, do gólových příležitostí, ale neproměnili je.

„Těžko se mně hodnotí zápas, před kterým jsme se připravovali na Mešanoviče s Komlichenkem i na Matějovského, ale na hřišti se to neprojevilo. V prvním poločase nebyl z naší strany herní projev špatný. Šli jsme pětkrát do brejkových situací, ale co doma proměníme, to jsme tentokrát nedali, navíc se soupeř uklidnil penaltou v desáté minutě. Boleslav nás jednoznačně předčila v produktivitě, nedohráli jsme jedinou situaci v soupeřově vápně. Naše mladá obrana se teprve učí a tento zápas nezvládla, chyb tam bylo moc. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že už nechceme dostat gól, ale brzo jsme ho dostali a naše hra i obrana se po čtvrtém gólu rozsypala. Druhý poločas byl od nás hodně špatný. Chyběl zkušený Rezek, aby uklidnil spoluhráče. Soupeř byl kvalitnější a lepší," prohlásil po utkání příbramský trenér Roman Nádvorník.

Mladá Boleslav 14. září 2019

FORTUNA:LIGA   deváté kolo

FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 6:0 (3:0)

Góly: 10. a 63. Mešanovič (první z pokutového kopu), 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komlichenko *
ŽK: Komlichenko, Fulnek - Polidar, Soldát, Šimek, Dramé * Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vlček *
Diváků: 2822
FK Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tataev, Pudil (66. Pech), Fulnek - Hubínek, Matějovský (76. Ewerton), Budínský, Bucha - Mešanovič, Komlichenko (79. Jiří Klíma).
1. FK Příbram: Boháč - Polidar, Tregler, Kodr, Šimek - Alvir, Soldát, Voltr, Zeman (46. Dramé), Kříž (46. Antwi) - Škoda (79. Stuparevič).

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)