Hokejisté Sparty vyhráli při defilé brankářů nad Pardubicemi 3:0, když Jan Lukáš vychytal nulu

Při utkání Sparta - Pardubice to mají příznivci hokejistů obou týmů k sobě  od svých ledových ploch vlakem a pěšky časově nejblíže, přesto nepadl žádný divácký rekord. Navíc duel  byl vyvrcholením letošního ročníku akce Sparťanská krev, při které jsou v hledišti za odměnu i ti, kteří jsou dárci krve a lístek na hokej přijmou jako odměnu za svoje dárcovství.

Sparťané při vzájemném měření sil měli poslední listopadovou neděli jasně navrch.  Po nevýrazné první třetině následujících čtyřicet minut svého soupeře s přehledem přehrávali, o čemž svědčí i konečný poměr střel 41:17 pro Spartu. Pardubice ale neuvěřitelně držel v Praze v Libni americký brankář Maxwell, který pustil jen  v přesilovce střelu  Adama Poláška a ve třetí třetině střelu Lukáše Klimka, který se prosadil poprvé v sezoně. V poslední minutě do  prázdné branky při hře bez brankáře proměnil  na konečných 3:0 Michal Čajkovský. Gólman Sparty Jan Lukáš se také vyznamenal  a navíc nepustil žádnou střelu za svá záda.

Sparťané ještě hráli  bez zraněných opor Barinky, Přibyla a  bez kapitána Jaroslava Hlinky, který si před úvodním buly došel pro dres za 700 zápasů odehraných ve Spartě jen v civilu a do hry kvůli zranění nedosáhl.

Jak to viděli trenéři ...

"Vítězství se nerodilo lehce. Zejména ve druhé třetině jsme měli odskočit na větší brankový rozdíl, pak by se nám dýchalo lépe. Tím, že to bylo pořád 1:0, tak každá chyba nebo oslabení může zápas změnit. Za stavu 1:0 chytil Honza Lukáš trestné střílení, což bylo rozhodující pro vítězství. Pak jsme přidali góly. Soupeřův brankář podal výborný výkon," řekl po utkání Josef Jandač (HC Sparta Praha).

"První třetina byla celkem vyrovnaná. My jsme hráli dobře odzadu. I když si Sparta nějakou šanci vytvořila, tak tam neměla nic moc vyloženého. Druhá byla z naší strany špatná, dostali jsme se na začátku v oslabení pod tlak a celou třetinu jsme se z toho nedostali. Chyběl nám pohyb a důraz v osobních soubojích. Třetí třetina byla z naší strany dobrá, asi jsme byli lepší. Bohužel nám ujeli a přečíslení proměnili na 2:0. Tak zkušený mančaft jako je Sparta si to už pohlídal. Celkově Sparta zaslouženě vyhrála," dodal  Richard Král (HC Dynamo Pardubice).

Čtyřiadvacáté kolo Tipsport extraligy ledního hokeje
Praha O2 aréna  neděle 29. listopadu 2015

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 3:0 (0:0,1:0,1:0)
Branky a nahrávky: 23. Polášek (Eminger), 51. Klimek (Švrček), 60. Čajkovský *  Rozhodčí: Horák, Fraňo - Jindra, Zíka *  Vyloučení: 4:7 *  Využití: 2:0 * V oslabení: 0:0 * Diváci: 8716 * Střely na branku: 41:17 * Průběh utkání: 3:0 * Nejlepší hráči utkání: Lukáš - Maxwell.
HC Sparta Praha: Lukáš – Čajkovský, Švrček, Eminger, Polášek, Hrbas, Mikuš, Glenn – Buchtele (A), Sabolič, Netík (C) - Kudrna, Klimek, Hamilton - Kumstát (A), Pech, Procházka - Forman, Černoch, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
HC Dynamo Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava (C), Bokroš, Ščotka, Šeda, Havlík - Svoboda, Redenbach, Marcinko - Sýkora (A), Nahodil, Rolinek (A) - Poulíček, Tomášek, Voženílek - Šimun, Kaut, Moučka. Trenér: Richard Král.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)