Povinné vítězství českých ragbistů nad Lotyšskem 54:17 s deseti spatřenými pětkami

V předposledním utkání českých ragbistů v soutěži Mistrovství Evropy skupiny Conference I sever  s Lotyšskem  museli tuzemští ragbisté v Praze na hřišti na Podvinném Mlýně v sobotu 7. května 2022 vyhrát, aby si uchovali šanci vyhrát celkově tuto skupinu. České ragbisty totiž čeká ještě jeden zápas 14. května 2022 ve Stockholmu s tamějšími ragbisty v přímém souboji o prvenství ve skupině, které vítězům zajistí  postup do skupiny Trophy.

Duel českých ragbistů s Lotyšskem se dlouho hrál bez bodů a skóre 0:0 se a nakonec změnilo až po  první české pětce, která  neměla autora, neboť byla uznána jako trestná, po které se získá hned sedm bodů, protože se po ní nekope následný kop. Česko stačilo do půle položit ještě dvě normální pětky, zatímco soupeř skóroval jen po úspěšně proměněném trestném kopu, a tak poločasové skóre vypadalo takto 19:3.

Ve druhé půli se osmělili i Lotyši, ale pokud položili pětku, což se jim podařilo dvakrát, čeští ragbisté na tyto skutečnosti reagovali zase úspěšnými výlety svých útočníků do soupeřova brankoviště dvěma nebo i třemi pětkami. Konečný výsledek 54:17 na pětky 8:2 zajistil českým ragbistům vedení v tabulce s 15 body před Švédskem, které po výhře nad Maďarskem 29:25 má o bod méně 14 bodů. Švédové sice položili v Budapešti pět pětek, ale Maďaři také bodovali třemi pětkami, a protože bonusový bod za položené pětky dostavá jen tým, který položil tři a více pětek než jejich soupeř, zůstali Švédové bez bonusu.

"Učinili jsme další krok pro postup do skupiny Trophy ME. Před námi je již jen jedno utkání, ale zato s nejsilnějším soupeřem se Švédskem. Věřím, že ve Stockholmu vyhrajeme. Jsem rád, že se nám proti  Lotyšsku dařilo a domácím příznivcům ragby jsme udělali osmi pětkami radost," komentoval utkání pro ragbyový magazín ceskeragby.cz kapitán Česka  Dan Hošek.

Praha 7. května 2022

Mistrovství Evropy - utkání 3. divize (Severní konference 1)

Česko - Lotyšsko   54:17  (19:3)

Pětky: 8:2 * Rozhodčí: Lukas Jasinski z Polska * Diváků: 600
Body za Česko: Cimprich 12,  Koblic 10, Fortuine, Hošek, Kučera Jan, Šimák, Kohout Kryštof a trestná pětka.

Stockholm 14. května 2022   Švédsko - Česko

Utkání  Maďarsko - Lotyšsko nebylo sehráno z důvodu Covidu a o jeho osudu zatím nebylo rozhodnuto.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?