Povinná výhra Slavie s Plavšičovým premiérovým gólem. Slavia Praha - Slovácko 3:0

Fotbalisté Slavie ve 3. kole finále FORTUNA:LIGA  v domácím prostředí porazili Slovácko 3:0 a na vedoucí tým tabulky  Plzeň dál ztrácí dva body. Nevídanou první branku proměnil svým premiérovým soutěžním gólem  v sešívaném dresu Srdjan Plavšić, další branky  přidali ve druhém poločase  Ibrahim Traoré a Ondřej Lingr. Utkání Slavia - Slovácko se hrálo ve státní svátek 8. května 2022 a

Viktoria Plzeň ve stejný den  doma přehrála Spartu 3:0 a má 79 bodů, Slavia  jich má  77, do konce sezony zbývají dvě kola. Další utkání čeká slávisty už ve středu 11. května 2022 na půdě Baníku Ostrava.

Na branku se čekalo téměř půl hodiny, kdy se  ve 29. minutě  slávisté dostali do vedení.  Srdjan Plavšić totiž neuvěřitelnou ranou pravačkou, která není jeho silnou nohou, z obrovské dálky potrestal vyběhnutí brankáře Slovácka Nguyena a jeho následnou nedůraznou hlavičku - 1:0. Pro srbského borce  šlo o první soutěžní branku za Slavii, která stála za to!

Už se zdálo, že zápas skončí těsným vítězstvím Pražanů, když tu krásnou narážečku mezi Petrem Ševčíkem a Danielem Filou na poslední chvíli zblokoval jeden z obránců Slovácka. Z následného rohu slávisté podruhé udeřili! Ševčíkův centr v 75. minutě si našel na hranici malého vápna Ibrahim Traoré a hlavičkou k bližší tyči nekompromisně skóroval - 2:0. Záložník z Pobřeží slonoviny tak stylově oslavil svůj 150. soutěžní zápas v sešívaném.

Ke konci utkání asi v 83. minutě se zrodila akce, ve které se vyznamenal  Ondřej Lingr, který  se  položil hlavičkou do nadýchaného pasu Plavšiće a potřetí překonal brankáře hostí Nguyena - 3:0. Šlo o čtrnáctý ligový Lingrův zásah v probíhající sezoně.

Rozhodčí nastavili tři minuty, ale v nastavení jako tomu bylo v předchozím utkání Slavie s Plzní už další branka  nepadla, a tak slávisté před 13 119 diváky porazili Slovácko 3:0.

Další zápas čeká výběr Jindřicha Trpišovského ve středu v Ostravě proti Baníku, začátek utkání je naplánován na 19:00 hodin. Ligový ročník 2021/22 uzavřou slávisté za týden v Edenu, hrát se bude 303. derby Slavia - Sparta.

Praha - Eden 8. května 2022

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 3. kolo

SK Slavia Praha - 1.FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 29. Plavšić, 75. Traoré, 85. Lingr  *  Diváci: 13119 *  Žluté karty:  Traoré, Lingr * Rozhodčí: Zelinka – Kubr, Kříž.

SK Slavia Praha: Mandous – Schranz, Ousou, Kúdela, Oscar (46. Ševčík) – Hromada (78. Kačaraba), Holeš – Sor (46. Lingr), Plavšić, Jurásek (46. Traoré) – Tecl (C) (67. Fila)

1.FC Slovácko: Nguyen – Tomič (71. Kalabiška), Hofmann (C), Kadlec, Ljovin (71. Vecheta) – Daníček, Havlík, Sadílek – Holzer (89. Juroška), Jurečka (89. Divíšek), Cicilia (80. Kohút)

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?