Podívejte se na obrázky, jak se osmnáctileté Francouzky dokázaly radovat, že jsou nejlepší v ragby "7" v Evropě

Bez nějak zvláštní divácké pozornosti sportovní  veřejnosti proběhl v Praze ve dnech od 15. do 16. července 2023  v tuzemsku letošní nejvýznamnější sportovní akce v ragby a to evropský šampionát   v olympijských sedmičkách dívek do 18 let za účasti devíti týmů.

V Praze v Petrovicích na ragbyovém hřišti zdejšího ragbyového klubu byly velmi úspěšné české  ragbistky, které  z šesti utkání jich pět vyhrály. Jediná prohra ze semifinále Česko -  Španělsko 14:19 rozhodla, že české ragbistky pak hrály v zápasech o konečné pořadí jen o třetí místo s Anglií, nad kterou vyhráli 36:24, na položené pětky 6:4, a tím si vybojovaly bronzové medaile. Proti turnaji, který se konal v roce 2022 na stejném místě v Praze v Petrovicích a na kterém skončily Češky páté, si letos tuzemské hráčky vylepšily bilanci o dvě příčky. Vítězem turnaje se stala stejně jako v roce 2022 Francie, která  ani jednou neprohrála. Na druhém místě skončilo s dvěma porážkami Španělsko a čtvrtá s třemi porážkami skončila Anglie.

SportovníListy.cz a ceskeragby.cz rovněž napsaly:

Bronzové medaile z pražského turnaje ME U18 v sedmičkách si vybojovaly české ragbistky

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?