Po brankářích Hniličkovi a Neusserovi bude předsedou NSA veslař Ondřej Šebek


Novým předsedou Národní sportovní agentury se od 1. prosince 2022 stane dosavadní předseda Českého veslařského svazu Ondřej Šebek. Do funkce po odstupujícím Filipu Neusserovi ho jmenovala vláda Petra Fialy na jednání ve středu 23. listopadu 2022.

Vláda Petra Fialy vzala na vědomí rezignaci Filipa Neussera z funkce předsedy Národní sportovní agentury a k 30. listopadu 2022 jej z této funkce odvolala. Současně s účinností od 1. prosince 2022 do funkce předsedy NSA jmenovala Ondřeje Šebka.

Jak říkám ...

„Je to zkušený manažer, který se v oblasti sportu pohybuje celý život, celou profesní kariéru. Má zkušenosti z různých typů sportu a různých sportovních aktivit. V současné době je předsedou úspěšného Českého veslařského svazu. Jsme přesvědčeni, že nový předseda vnese do Národní sportovní agentury potřebné zkušenosti, klid, rozvahu a ji bude spravovat takovým způsobem, aby dobře plnila všechny funkce, které plnit má ve prospěch českého sportu i české společnosti,“ konstatoval premiér Petr Fiala a připomněl vládní slib věnovat se podpoře sportu, změnám ve fungování NSA a nastavení transparentních a předvídatelných podmínek financování sportu a sportovních institucí.

„Jsme si vědomi toho, že sportovního prostředí se dotýkají současné problémy s cenami energií. Proto jsme také prosadili zastropování cen energií i pro sportovní kluby a provozovatele, což jim zaručuje stabilitu a to, že ty rostoucí náklady nějakým způsobem zvládnou. Zvýšili jsme také rozpočet Národní sportovní agentury o dvě miliardy korun na 6,9 miliardy,“ připomněl předseda vlády.
Po brankářích hokejovém Milanovi Hniličkovi a pozemkářském Filipu Neusserovi, kteří to na svých sportovních a patrně i na úředních postech schytávali možná i za všechny, bude v čele Agentury tentokrát veslař Ondřej Šebek, který si patrně bude rozumět s jiným veslařem Jiřím Kejvalem, který je předsedou Českého olympijského výboru.

Není bez zajímavosti, že sport, jakým je veslování, je docela  vhodným sportem pro osoby, kterým se naskytne možnost řízení institucí a dokonce i ministerstev. Třeba ve vládě Petra Nečase, ve které byl v určitý čas i Petr Fiala ministrem školství, mládeže a tělovýchovy byli členy vlády také dokonce dva veslaři a to ministr zdravotnictví Leoš Heger a ministr obrany Vlastimil Picek.Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz  
zde.

(Petr Skála podle zprávy na webu vlada.cz pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)