Plíšková ve stopách fotbalové Sparty, našla svého Kotala?


Někdejší světová tenisová jednička Karolína Plíšková, členka TK Sparta Praha, se společně se svým realizačním týmem rozhodla kopírovat trnitou cestu Sparty fotbalové.

Rozhodnutí o internacionalizaci týmu po úspěšném působení českých trenérů bylo a je motivováno snahou o zisk vysněného vítězství na některém ze čtyř grandslamových turnajů. A dalo by se říci, že s každým velkým turnajem je Karolínino vystoupení čím dál víc tristní. Zatvrzelost jejího manažera a manžela v jedné osobě, že pouze zahraniční cesta je ta správná, až nápadně připomíná dění na Letné.

Ony ty počty trenérů a trenérek za posledních 5 let, se kterými Plíšková spolupracovala, jsou také podobné, prostě sparťanské. Fanoušci teď doufají, že se podaří najít nějakého tenisového Kotala, jenž přivede Karolínu zpět na vítěznou vlnu a vrátí lesk její hře. V kuloárech se proslýchá, že probíhají jednání s Ivanem Lendlem, známým svým nesmlouvavým přístupem k tréninku a mentální tvrdostí k sobě samému, tedy přesně to, co Plíšková nyní potřebuje.

Jediným problémem je rozdílná záliba ve zvířatech, Lendl preferuje německé vlčáky, Plíšková hrdličky. Ale potřeba najít urychleně nového trenéra jistě dokáže i tuto stránku otupit. Přesvědčíme se již za pár týdnů při startu tenisové sezóny v Austrálii.


Hokejisté navrhují revoluční změnu

Olympionici se zbavují kolekce oblečení na OH


Tajemství koronaviru u fotbalové reprezentace

Plzeň se dostala do Ligy mistrů


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)