Pětka Filipa Rulfa ze Sparty by kandidovala na nejhezčí ligovou pětku sezóny, kdyby se liga hrála

Se skutečností, že zbytek roku 2023, ve kterém bude celý svět sledovat v televizi utkání MS 2023 v ragby a někteří dokonce i na vlastní oči v ochozech nejrůznějších stadionů ve Francii, vyplní v tuzemsku česká pohárová soutěž, se příznivci ragby musí nějak smířit.

Horko, dovolené a patrně i neatraktivnost soutěže nazvané bez jakékoliv tvůrčí nápaditosti coby Pohár XV způsobily, že vysočanské derby Sparta - Praga bylo v sobotu 19. srpna 2023 sledováno odhadem nejvíce asi dvě stě diváky. Praga se v derby dostala do vedení trestnou pětkou, ale Sparta  si ještě  do poločasu  vedení převzala na svoji stranu.

Druhý poločas už patřil  na Podvinném mlýně domácím  ragbistům, kteří se probourali do brankoviště soupeře po dvou pětkách v první půli ještě dvakrát ve druhé. 

Zápas sice ukázal, že hráčům  obou týmů stačilo jen  několik tréninků k tomu, aby  si po letní pauze oživili ragbyové umění a na hřišti si nepočínali nijak zoufale, ale to bylo asi tak všechno. 

Není bez zajímavosti, že všechny autorizované body Pragy pro barvy svého klubu zajistili nejstarší hráči na hřišti Pavel Syrový a Petr Čížek oba narození v Československu hluboko v období, které se v té době označovalo jako rozvinutý socialismus. Na druhé straně nejvíce patnáct bodů Sparty pro tým  zařídil Tomáš Forst, který do Sparty přestoupil právě z Pragy.

A ještě něco. Za nejhezčí moment utkání lze považovat pětku, kterou položil Filip Rulf, když předtím těsně před brankovištěm  chytil míč tam nakopnutý.  Filip měl v hledišti  spoustu příznivkyň, což jsme poznali, když jsme se nahlas zeptali, jak se jmenuje hráč, který položil famózní pětku, která, kdyby se hrála liga, byla by jednak natočená na video a hlavně by mohla  kandidovat na nejhezčí  extraligovou pětku sezóny. "Tu pětku položil Filip Rulf," vysvětlilo nám sympatické děvče, jemuž děkujeme za identifikaci osoby na hřišti a kterému asi jako stovkám dalším příznivcům ragby nikdo z ragbyových kormidelníků dosud  logicky nevysvětlili, proč se ve statistice úspěšných hráčů v nejvyšší české ragbyové soutěži, ve které se hraje o mistrovský titul, ze známých důvodů během podzimu 2023  nezaznamenávají žádná jména.  

  Jak říkám..."Brzký termín utkání přinesl pekelné počasí i absenci hráčů na dovolených. Ani jeden tým tak nehrál v top sestavě, navíc byla znát i nerozehranost související se začátkem soutěže. Pro nás je však jednoznačně pozitivní, že jsme uhájili Pohár starosty Prahy 9, vyzkoušeli několik nových herních prvků a dali příležitost mladým hráčům. Jeden z nich - Tomáš Diviš - se dokonce prosadil a položil pětku," komentoval vítězné utkání na unijním webu trenér Sparty Eduard Krützner mladší
Praha a Říčany 19. srpna 2023Pohár XV muži

RC Mountfield Říčany - RC Tatra Smíchov 22:21 (14:14) 

RC Sparta Praha - RC Praga Praha 32:15 (12:7) *  pětky  4:2Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde.
(Petr Skála  pro SportovníListy.cz a ceskeragby.cz, foto: Petr Skála)