Pět dnů, které otřesou Špindlerovým Mlýnem. To bude D+D REAL WINTER HOCKEY GAMES

Tuzemská sportovní akce roku  D+D REAL WINTER HOCKEY GAMES je opět v přípravách a bude mnohem nabitější. Prodloužení akce o dva dny, zapojení nových klubů, přehlídka ženského i univerzitního hokeje, exhibice fotbalových osobností nebo nadační den. To jsou ve zkratce nové přídavky už tak nabitého programu, který velký sportovní svátek v prostorách Skiareálu Špindlerův Mlýn chystá. D+D REAL  Winter Hockey Games se těší nejen na hokejové fanoušky a připravuje opravdovou oslavu hokeje. Proběhne  7. až 11. prosince 2021 se v Krkonoších odehraje něco mimořádného. Podrobnosti se dozvěděli i zástupci médií symbolicky  v Síni slávy českého hokeje v Praze. 

SportovníListy.cz byly na místě děje...Série plánovaných hokejových zápasů pod otevřeným nebem se z důvodu pandemie nového typu koronaviru posunula přesně o rok.

Jak říkám...

„Diváci uvidí v prosincovém termínu mnohem více hokeje. Na začátku druhé covidové vlny jsme vůbec netušili, kolik nám tento náročný rok poskytne v konečném důsledku nových možností a příležitostí, jako například jarní postup Rytířů Kladna nám přinesl do programu jeden extraligový zápas navíc. Chtěli jsme zapojit i další skupiny hokeje, zapojit ženy, věnovat i prostředky pro Knight Foundation, aby se tím tento hokejový svátek formátem odlišil od klasikého Winter Classic, který známe ze zahraničí. Proto jsme se rozhodli celou akci přejmenovat na D+D REAL Winter Hockey Games, protože to lépe vystihuje náš záměr a plán,“ řekla Andrea Bársony z pořadatelské agentury Eniva. 

Spolupráce mezi Českým hokejem, BPA, Jaromírem Jágrem i jednotlivými kluby spojuje český hokej jako takový a obzvlášť v kombinaci s unikátním prostředím Špindlerova Mlýna. Díky Martinovi Urbanovi z Českého hokeje a Jaromíru Jágrovi se i spolupráce s NHL ještě prohloubila a jejich podpora našeho hokejového svátku rozšíří povědomí směrem k fanouškům v zahraničí.


Do programu přibyly týmy Pardubic a Vsetína 

Už dříve avizované zápasy juniorů, utkání hokejových legend Česko vs. Slovensko nebo duel české parahokejové reprezentace zůstávají v programu. Novinek je však podstatně víc. Nově přibývají  k účastníkům her týmy Dynamo Pardubice a VHK ROBE Vsetín. 

Jak říkám...

„Oba kluby patří k těm nejambicióznějším ve svých soutěžích, navíc mají za zády početné tábory oddaných fanoušků. Pardubice jsou tradiční extraligovou baštou, která dala hokejovému světu skvělé hokejisty. Vsetín je zase někdejším šestinásobným extraligovým mistrem, který by se chtěl výhledově do nejvyšší soutěže vrátit. Je to logická volba,“ řekl Jaromír Jágr, který z pozice spoluorganizátora D+D REAL Winter Hockey Games stojí za výběrem všech týmů a hokejových programových prvků. Dynamo Pardubice se představí ve Špindlerově Mlýně ve čtvrtek 9. prosince 2021  od 18 hodin právě v souboji s Jágrovým Kladnem.

Jak říkám...

„Ta příležitost, která se po postupu Kladna naskytla, tedy zúčastnit se her ve Špindlerově Mlýně, je jedinečná a my jsme ji neváhali využít. Bude to výborná zkušenost pro celý klub a zážitek pro hráče i fanoušky. Souboj proti týmu s Jardou Jágrem pod širým nebem jsme si nemohli nechat ujít. Navíc je to nejprestižnější akce v regionu, kde sídlí D+D REAL, a zároveň také jedna z nejvýznamnějších sportovně společenských událostí v Česku. Bude to skvělá propagace hokeje,“ neskrýval  nadšení majitel pardubického Dynama Petr Dědek

Utkání Chance ligy mezi Vsetínem a už dříve oznámeným Vrchlabím se uskuteční o den později, v pátek 10. prosince 2021  v pravé poledne.

Jak říkám...

„Je nám ctí a zároveň i velkou radostí, že se zúčastníme této události, protože to bude akce, která určitě přeroste hranice České republiky. Pro nás to bude mít zajímavý sportovní nádech i vzhledem k březnovému play off, kdy vznikla mezi námi a Vrchlabím rivalita. I když na Vsetínsku hory máme, tak možnost zahrát si hokej pod otevřeným nebem, navíc v prostoru dojezdu sjezdovky, je unikátní. Věřím, že se setkáme i s mohutnou diváckou podporou. Naši fanoušci jezdí za námi prakticky všude, takže věřím, že ani vzdálenost do Špindlerova Mlýna nebude pro ně překážkou,“ dodal  jednatel vsetínského valašského hokejového klubu Daniel Tobola

Fotbalové legendy se postaví na brusle

Novinkou D+D REAL Winter Hockey Games je i nesoutěžní hokejový program. Dojednána je účast ženského týmu. Počítá se také s univerzitním hokejem a juniorskými týmy. Asi největší raritou budou ovšem bývalí fotbaloví reprezentanti na bruslích. Jeden ze čtyř českých vítězů Ligy mistrů Vladimír Šmicer vyslyšel výzvu Jaromíra Jágra, aby si sestavil svůj tým fotbalových legend a v rámci nadačního dne sehrál hokejový zápas proti amatérským hráčům.

Jak říkám...

„S Jardou se samozřejmě známe, dokonce už jsme si spolu zahráli hokej. Za hokejistu se nepovažuji, ale nabídka pomoci dobré věci mě oslovila. Obvolal jsem pár svých bývalých spoluhráčů z národního týmu a máte se na co těšit,“ dodal Vladimír Šmicer.

Nadační den je na programu ve středu 8. prosince 2021 a celý výtěžek ze vstupného v tomto dni poputuje na konto Nadačního fondu Knights Foundation, jehož cílem je pomáhat těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. 

Harmonogram D+D REAL Winter Hockey Games

Pro Špindlerův Mlýn jsou hokejové hry událostí sezony. Letošní D+D REAL Winter Hockey Games má se svým programem a rozpočtem, ambici být největší akcí svého druhu v dějinách českého hokeje. Jako naprosto jedinečnou událost ji vnímá i další ze spoluorganizátorů Skiareál Špindlerův Mlýn, ve kterém o druhém prosincovém víkendu odstartuje navíc lyžařská sezona.

Jak říkám...

„Pro nás to bude jednoznačně největší akce nadcházející lyžařské sezony, na které se podílíme jak technickým zajištěním na místě, personálně, tak třeba znalostí místních kontaktů či např. tvorbou dopravního plánu. Zimní hokejové hry jsou pro nás zajímavou a přínosnou akcí po všech stránkách a maximálně ji podporujeme. Jde o prestižní událost, která se zařadí mezi top eventy ve Špindlerově Mlýně, například po boku Světových pohárů v lyžování, které mají celosvětový dopad,“ řekl marketingo-vý manažer Skiareálu Adam Svačina.

VSTUPENKY

Vstupenky se prodávají na webu www.winterhockeygames.cz. Cenová politika je neměnná. Nejlevnější vstupenky na dny, kdy diváci uvidí soutěžní zápasy, začínají na 990 Kč, přičemž platí nadále i to, že na jeden nákup lze pořídit maximálně 10 ks vstupenek. Úvodní den celých her je pro všechny diváky zdarma a pro druhý hrací den, tedy středu 8. prosince 2021, kdy se představí na bruslích např. fotbalové legendy, je cena stanovena od 290 Kč.

DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO FANOUŠKY

Přesun hokejových her na letošní termín přinesl jednu zásadní technickou změnu. Podle loňského programu měli Rytíři Kladno hrát v pátek. V letošním programu je však utkání Rytířů proti Dynamu Pardubice nasazeno už na čtvrtek 9. prosince 2021.

Jak říkám...

„Rádi bychom požádali všechny fanoušky, kteří si zakoupili vstupenky na původně páteční zápas, aby z důvodu přesunu hracího dne zažádali na webu www.winterhockeygames.cz o vrácení vstupného na tento duel a vzápětí si zakoupili lístek na správný den, tedy na čtvrtek. Peníze jim samozřejmě budou okamžitě vráceny na účet v plné výši. Možnost této výměny platí do 4. srpna 2021," vysvětlila Andrea Bársony z pořadatelské agentury Eniva.

A ještě jedna novinka ohledně vstupenek: i když je na zápasy juniorů vstup zdarma, je zapotřebí se na ně registrovat přes webové stránky www.winterhockeygames.cz. Fanouškům bude vygenerována vstupenka v hodnotě 0 Kč, na jejímž základě budou mít do areálu přístup. 

 

(Radim Sajbot, iprofile.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)