Pekelné důsledky vykradení pardubické šatny

Sportovní šatny jsou specifickými prostory a je jen dobře, že jejich stěny nemají oči a uši, byli bychom často velmi nemile překvapeni, co vše se v nich odehrává.

Jsou však chvíle, kdy zejména oči by se hodily. Jako například během zápasu nejvyšší fotbalové soutěže v pražských Vršovicích mezi Pardubicemi a Spartou, kdy došlo k vykradení šaten obou týmů. Paradoxně, ani jeden z týmů nehrál na vlastním stadionu, Pardubice v populárním Ďolíčku jen našly azyl během přestavby svého stánku.

Zlodějíčkové si odnesli tradiční věci, mobily, peněženky, oblečení. Jen Pardubičtí hlásí netradiční, ale o to více důležitější ztrátu. Na stole v šatně totiž zůstal ležet tajemný zápisník s detailními informacemi, co platí na kterého soupeře, byla to taková fotbalová kuchařka, včetně poznatků, jaký metr používá který rozhodčí při řízení utkání.

Naposledy byla tedy použita proti Spartě, efekt byl jasný, druhý poločas se Pardubicím povedl jako luxusní dezert a rozhodčí Zelenka viděl penaltu, jakou svět ještě neviděl. Spartě zbyly jen oči pro pláč, naštěstí se řídí heslem, že opakovaný vtip již není vtipem, tudíž žádná druhá Křetínského taška, ale jen nespecifikované další kroky.

Olympijské hry se přesouvají na ruský ostrov

Odvolaný ministr Blatný míří do sportu

Černé fotbalové úterý zná viníka

Premiérova první pochvala Hniličkovi

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)