Pavel Sehnal chce vrátit do Brna Velkou cenu ČR motocyklů, když se ovšem dostane do Sněmovny

Několik desítek hodin před zahájením voleb do Sněmovny oznámil  šéf volebního  seskupení ve volbách kandidující pod značkou Aliance pro budoucnost smělou nabídku pomoci motocyklovému sportu v Česku.

Jak říkám...

„Vrátím do Brna Velkou cenu České republiky motocyklů. Podařilo se mi zachránit Velkou pardubickou, GP Brna je další velká výzva“, oznámil  Pavel Sehnal.

Aliance pro budoucnost na svém pracovním setkání se zástupci médií ve středu 6. října 2021 potvrdila   ústy svého předsedy  Pavla Sehnala rozhodnutí, pokusit se zachránit Velkou cenu České republiky motocyklů v Brně.Rozhodnutí před vyhlášením snahy o záchranu Velké ceny České republiky motocyklů v Brně předcházela více než měsíční analýza ekonomických, institucionálních a personálních dat, vyhodnocovala se nebezpečí i příležitosti.  Zvítězila příležitost.

Jak říkám...

„Je to těžké, možná až moc těžké, ale jdu do toho, ta akce si to zaslouží," má jasno Pavel Sehnal a oznámil základní procesní kroky, kterými chce obnovit pořádání GP Brno.

1.    Veřejně deklaroval složení 65 milionů Kč z vlastních finančních prostředků na úhradu zalistovacího poplatku společnosti Dorna, v případě vstupu Aliance pro budoucnost do Parlamentu  ČR.

2.    Popsal připravená jednání s rozhodnými subjekty stran motosportu - brněnským Autodromem, s majitelem práv společností DORNA SPORTS s panem Carmelo Espelettou, s českou národní autoritou panem Šťovíčkem, s prezidentem světové organizace FIM panem Jorge Viegasem ze Španělska.

3.    Upozornil na největší nebezpečí celého projektu, který byl zřejmě důvodem krachu mnohaletého úspěšného pořádání GP Brna - neodbornost řízení v několika posledních letech.

4.    Požádal všechny aktéry projektu GP Brna o neeskalování napětí a o vstřícnost.

 Co se však stane, když  Aliance pro budoucnost do Parlamentu  ČR nebude zvolena?

Jak říkám...


„Jsem sportovec, nevzdávám se, jsem zvyklý bojovat. GP Brna jsem vybral, jako projekt významný pro celou ČR, po všech analýzách neexistuje v ČR pravidelně konaná akce s větším počtem diváků, větší sledovaností médii, větší ekonomickou silou pro region i stát.  GP Brna si pokusy o záchranu zaslouží a já budu dělat vše, aby se mi projekt záchrany podařilo naplnit“, vysvětlil další kroky Pavel Sehnal.

V rámci setkání se zástupci médií  představila Aliance pro budoucnost i svou ANKETU, která sledovala co za největší pochybení českého sportu v poslední době považuje veřejnost. Anketě se SportovníListy.cz budou věnovat  později.  

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)