Osmnáctiletý Stránský si udělal radost a vstřelil jeden gól v duelu Mladá Boleslav – Teplice 3:1

V porovnání s předchozím prohraným domácím utkáním s pražskou Slavií vyslal trenér Karel Jarolím proti Teplicím mužstvo se čtyřmi změnami (Plechatý, Matějovský, Ladra, Fila), když na lavičce zůstali Lukáš Mašek, Ewerton, na tribunu usedli zraněný Preisler a s trestem za vyloučení Smrž. Tepličtí vyrukovali ve stejné sestavě, s kterou v předchozím kole porazili doma Jablonec.
První poločas začali živěji Tepličtí a z prvního útoku získali rohový kop, který však v dalším průběhu zůstal jejich jediným. Mladoboleslavští po pár minutách hru vyrovnali a ve 23. minutě rychlý mladoboleslavský útok odtáhl po levé straně Ladra, před šestnáctkou nezištně přihrál Filovi, který se kličkou zbavil obránce a po zemi k pravé tyči nedal Čtvrtečkovi šanci - 1:0.

Z vedení se Středočeši  radovali pouze tři minuty.  Ve 26. minutě se zkušený Mareš uvolnil uvnitř boleslavského vápna mezi třemi obránci a po zemi prostřelil Šedu - 1:1.
Domácí  se nedali a ve 35. minutě vnikl z pravé strany do soupeřova velkého čtverce Skalák, a když se zasekávačkou zbavoval protihráče, tak jej Mazuch podrazil, načež hlavní rozhodčí Klíma bez váhání nařídil pokutový kop, a ten jistou ranou k pravé tyči Skalák proměnil - 2:1.
Ve 37. minutě se po Juráskově centru tlačil do šance Škoda, ale tísněn dvěma obránci neměl klid k zakončení a Čtvrtečkovu branku netrefil. V závěru poločasu Teplice snadno ubránily třetí boleslavský roh a Šeda byl dvakrát u míče dříve, než Mareček a o chvíli později při jiné akci Mareš.

Druhý poločas byl většinu času ve znamení mladoboleslavské herní převahy, ale vytoužený třetí uklidňující gól padl až v předposlední minutě.  V předposlední minutě utkání Dominik Mašek rozehrál osmý mladoboleslavský rohový kop, který teplická obrana odvrátila mimo šestnáctku, ale nikým nehlídaný Stránský z necelých dvaceti metrů se přízemní ranou bez přípravy trefil k levé tyči, kam se Čtvrtečka natahoval marně - 3:1. Byl to vskutku povedený premiérový gól osmnáctiletého Stránského, přesně takový, na který fotbalista vzpomíná po zbytek kariéry... 
Mladá Boleslav  21. srpna 2021 

      Fotbal                                                                                    


FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 5. kolo

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 3:1 (2:1)

Góly: 23. Fila, 35. Skalák (z pokutového kopu), 90. Stránský - Mareš  
ŽK: Škoda - Chlumecký, Fortelný, trenér Kučera  
ČK: Chlumecký (v 85. minutě)
Rozhodčí: Klíma - Antoníček, Leška
Diváků: 2512

FK Mladá Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Plechatý (31. Jurásek) - Skalák (77. Stránský), Matějovský (77. Dominik Mašek), Dancák, Ladra (60. Ewerton) - Fila (60. Lukáš Mašek), Škoda.
FK Teplice: Čtvrtečka - Švanda (33. Kodad), Mazuch, Knapík, Chlumecký - Jukl, Mareček (88. Hasil) - Černý, Krunert (70. Ledecký), Moulis (70. Trubač) - Mareš (70. Fortelný).

(Josef Koros, FK Mladá Boleslav, foto: FK Mladá Boleslav)

Hadamczik chce novou hokejovou halu

26.5.2024 09:00:00

Česko žije poslední týdny hokejem, a to se ani hokejový svaz nemusel namáhat s větší reklamní kampaní, pokud tedy nebudeme počítat desítky milionů poslaných do profesionálních klubů pod rouškou ma...