Olympionici se zbavují kolekce oblečení na OH


Zřejmě nechtěně přiznal předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, že nepočítá s uskutečněním zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022. V rozhovoru pro Český rozhlas se zmínil, jak se podařilo v rámci partnerství se společností Lesy ČR vybavit naše lesníky úžasnou raškovkou, pro neznalé čepicí z olympijské kolekce pro olympijské hry v Koreji.

Vzhledem k počtu zaměstnanců společnosti, přes 3.000, nejedná se o malý počin. Trochu problémem je barevná kombinace raškovky, naše národní barvy neladí s tradiční zelenou uniformou, tolik typickou pro lesníky.

Vedení olympioniků se proto rozhodlo o dovybavení myslivců. Všichni dostanou kolekci olympiády v čínském Pekingu, která evidentně nebude mít využití a olympionici musí dle smlouvy s Alpine Pro odebrat velké množství jednotného oblečení. Dohoda s Lesy je tak darem spadlým z nebes. Zhatit ji mohou již pouze nevládní ekologické organizace, kterým vadí některé křiklavé barvy a jejich negativní vliv na tradiční faunu našich lesů, nebo avizovaná kontrola ministerstva zemědělství na smlouvy uzavřené mezi Lesy ČR a Českým olympijským výborem.

Tajemství koronaviru u fotbalové reprezentace

Plzeň se dostala do Ligy mistrů

Slavie rozšiřuje realizační tým


Sport jako pantomimaŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)