Olympijské hry se přesouvají na ruský ostrov


Katastrofický nárůst pozitivních případů kovidového onemocnění v celém Japonsku vzbuzuje mezi obyvateli Země vycházejícího slunce velké obavy z pořádání olympijských her v Tokiu, které mají začít za tři měsíce. Náladu blížící se bodu mrazu monitorují sportovní funkcionáři celého světa, není proto divu, že z Ruska přišla atraktivní nabídka.

Olympiáda se přesune na blízký ostrov Sachalin, který najdeme severně od Japonska, patří pod Ruskou samosprávu a je známý svými nerostnými zásobami. Právě díky koncentraci dělníků těžařských společností je ostrov vybaven špičkovou sportovní infrastrukturou.

Mezinárodní olympijský výbor nabídku přivítal a téměř okamžitě svolal jednání výkonného výboru, jež přesun posvětil. Největší radost mají sportovci, kteří konečně získali jistotu konání olympijských her. Na přesunu dokonce vydělají, Sachalin nabízí mnohem příznivější klimatické podmínky, odpadnou nesmyslně brzké začátky zejména vytrvalostních atletických disciplín.

Odvolaný ministr Blatný míří do sportu

Černé fotbalové úterý zná viníka

Premiérova první pochvala Hniličkovi

Známe skutečného majitele Viktorie Plzeň

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)