Olympiáda bude náročná, když proběhne

Do začátku odložených olympijských her zbývá již necelých 100 dnů, u této příležitosti byl o své názory požádán Haruo Ozaki, vedoucí Tokijského lékařského sdružení.


V rozhovoru pro japonské noviny Sports Hochi vyjádřil velké obavy o olympijské hry. „V poslední době stoupá počet pozitivně testovaných lidí v celém Japonsku. Uspořádat olympijské hry, když nedojde ke zlepšení situace, bude velmi obtížné za přítomnosti sportovců a jejich doprovodu ze zemí celého světa. A to i za předpokladu, že na sportoviště nebudou moci přijít fandit žádní diváci, tedy ani domácí.“

Ozaki v článku dále požaduje po pořadatelích předložení konkrétních opatření, která mají zabránit šíření nebezpečného viru. Podle něj je potřeba ještě před zahájením Her ověřit, zda navrhovaná opatření se zakládají na reálných předpokladech.Olympijské hry nemají v samotném Japonsku velkou podporu, podle průzkumu zpravodajské agentury Kyodo News z poloviny dubna se 72 procent dotázaných vyslovilo pro odložení nebo dokonce zrušení největšího sportovního svátku. Slabou útěchou pro pořadatele může být fakt, že v podobném průzkumu ze začátku roku došlo k mírnému zlepšení, tehdy se proti Hrám vyslovilo dokonce 80 procent respondentů.


(svob,sportovnilisty.cz,foto:arch.)