Ollie Roučková skončila na čtyřkolce v TOP 10 na mistrovství Evropy v Cross Country

Litevská trať přivítala v prvním květnovém víkendu letošní první vložený podnik mistrovství Evropy v Cross Country. Na startu stálo velké množství domácích a zahraničních závodníků. Nechyběla ani účast ambasadorky Autoklubu České republiky Ollie Roučková. Ta se postavila na start čtyřkolek v kategorii Quad 2x4. Na startu tohoto závodu stálo 43 závodníků napříč kategoriemi. Vítězem Quad 2x4 se stal Evaldas Bujanauskas, který dokázal zvítězit s náskokem 21 sekund. Druhý skončil Alvis Graundinš a třetí Miroslav Wojnowski.  Ollie Roučková, jako jediná žena v závodním poli, dojela na 8. místě.

Jak říkám... 

„Mám za sebou první vložený podnik mistrovství Evropy v Litvě. Vzhledem ke covidové situaci tenhle závod byl nejlepším řešením a zároveň skvělým tréninkem na Rally. Trať byla pro mě nová, a tak jsme si jí celou prošli den předem. Byl to takový malý comeback do minulosti, kdy jsem jezdila Cross Country každý víkend, a tratě si pečlivě načítala pěkně pěšmo. Už jsem na to zapomněla, jak mě to bavilo. A taky jak Cross Country bolí. První kolo závodu nebylo ideální, musela jsem dotahovat ze zadních pozic. Bylo to těžký, zvířený prach od kol čtyřkolek udělal stěnu, ve které jsem neviděla na metr před sebe. To se mi stalo osudným v závěru závodu, kdy jsem si nešťastně škrtla o jiného závodníka a ztratila stopu. Vyproštění čtyřkolky mě stálo hodně minut. Nakonec jsem byla v cíli osmá ve své kategorii – Quad 2x4 Europe,“ popsala  závod Ollie Roučková.

Po návratu do domů se hned česká závodnice zapojí do přípravy na další závody. Následující dva víkendy jí totiž čekají OCR překážkové extrémní závody Excalibur Race Mladé Buky a Gladiator Race OCR LIGA III v Hradci Králové a poté přijde čas na plánování dalších závodů na Rally. Paralelně totiž pokračuje stavba jejího dakarského speciálu.


 
 Litva  1. května  2021

Vložený podnik mistrovství Evropy v Cross Country - Quad 2x4

1. Evaldas Bujanauskas, 2. Alvis Graundinš - 21 s. (oba Litva) 3. Miroslav Wojnowski (Polsko) ... 8.   Ollie Roučková (Česko).
(Ivana Roháčková, SportovníListy.cz foto: Mindaguas Plukys)