Ollie Roučková chce zpátky na Dakar a to v autě, ale klidně by jela i v kamionu

Jako první žena z České republiky protnula cíl nejnáročnější a nejslavnější Rallye planety – DAKAR.
Tehdy měla jasno: „Bylo to peklo.“

Peklo, které si zamilovala. Nekonečné moře písku zvlněné zrádnými dunami proletěla na čtyřkolce (2018), vrátila se do něj zavolantem závodní buginy (2019).

A teď? Teď se plánuje zúčastnit znovu a nebude řídit ani jednu ze svých předchozích hraček. Bude řídit auto!

Jak říkám...


„Pokud se to stihnu naučit,“ směje se s nadsázkou vždy pozitivní Ollie, která svůj nový kousek v garáži aktuálně poznává šroubek po šroubku.

Součástí stáje Ultimate Dakar Racing

Pracovitá Toyota Land Cruiser 120 bude spadat do kategorie T2, mezi produkční auta s povinnými úpravami. A právě povinné úpravy se na ní teď dodělávají. Ollie a její tým musí do vozu namontovat mimo jiné: sportovní podvozek, homologované sedačky, přídavnou nádrž, čtyřbodové pásy, ochranné sítě v oknech, nehořlavé výplně, intercom, náhradní elektro svazek, převodovku s přímým zubem... Není toho málo!

Jak říkám...

„Je to něco nového, ale o to je to pro mě lákavější. Jsem za tuhle šanci a výzvu opravdu ráda,“ uváženě řekla  Ollie, která na slavném motoristickém podniku startovala v letech 2018 a 2019 a v roce 2022 by měla být součástí stáje Ultimate Dakar Racing Tomáše Ouředníčka.

„Tomáš mě oslovil a možnost spolupráce mě hned nadchla. Víme, že víc týmových aut v soutěži znamená větší šanci na dobré umístění. Budeme připraveni s pomocí a odhodláním zajet co nejlepší výsledek,“ slibuje Ollie.Jsem žena v čistě mužském sportu. Stále se snažím udržet dívčí linii a být jednou z nejlepších jezdců na planetě.  Jméno auta navrhnou fanoušciSpoléhat bude opět i na své fanoušky. Právě na nich bude výběr jména pro auto, budou se moci podílet na podobě kombinéz a závodních helem.


Jak říkám...


„Budou s námi od příprav po cílovou rovinku. Doufejme, že se na ni společně podíváme,“ řekla žena, která se nemá ve zvyku vzdávat.  Aby mohla své sny zase jednou zrealizovat, musí naplnit pětimilionový rozpočet. I tady je pomocná ruka vítána!

Jak říkám...

„Podpoře se meze nekladou, kdyby chtěl někdo dodat třeba řasenky, bylo by to skvělé. Tu umím ztratit i v zavřeném stanu,“ už zase se usmála nejúspěšnější česká závodnice.


Začíná se testy v březnu 2021, závody v září 2021


První ostré jízdy v autě jsou naplánovány na konec března, prvními testovacími závody by pak měl být Marocco Desert Challenge, který proběhne za účasti kompletně celého týmu 16. - 25. září 2021.

Jak říkám...

„Musím se zase sehrát s volantem a s navigátorem, už abychom jeli!“ přeje si rodačka z Děčína. Že je celá akce bláznivá? Je. Jiná ani v podání odvážné ambasadorky Autoklubu České republiky být nemůže.

Jak říkám...

„Klidně bych Dakar jela i v kamionu. Ale ráda si to nechámna příště,“ slibila s předstihem další možné dobrodružství.

A vy jste kdo?Jezdkyně 


Jméno: Olga Roučková
Přezdívka: Ollie
Bytem během sezony v Sršňovi
Koníčky: atletika, bojové sporty, Army Run, motosport, cyklistika, Rallye
Oblíbené jídlo: zapečené brambory od mamky
Oblíbené seriály: Teorie velkého třesku, Dvě socky, Přátelé
Oblíbená hudba: Evropa 2
Dvojnásobná účastnice Rallye Dakar 2018 -Quad, 2019 -SideXside.
První žena z České republiky v cíli nejnáročnější rallye světa Dakar


Navigátor

Jméno: Robert Knobloch
Přezdívka: Chesneck
První motorka: Yamaha XT 660 R
Oblíbená barva: modrá
Oblíbený sport: mimo motorismu, cyklistika,běh, horolezectví
Oblíbené jídlo: bistrovky
Oblíbené seriály: na to nemám čas
Oblíbená hudba: Grunge
První rallye: Albánie
Dakar: pojedu poprvé jako navigátor, do budoucna Original By Motul (kategorie bez asistence) na motorce


(Ivana Roháčková, SportovníListy.cz, foto: Sedivy_Photography)

Velká pokuta pro český hokej

21.4.2024 09:00:00

V rámci ochrany životního prostředí a dodržování pravidel udržitelnosti byla Asociaci extraligových klubů udělena pokuta ve výši 10 milionů korun. Toto rozhodnutí přišlo po anonymním podnětu a nás...