Ohlédnutí za beachvolejbalovým rokem Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové se slzami

Markéta Nausch Sluková po šestnácti letech opustí beachvolejbalou sportovní dráhu a to dokonce tak, jak už  její fanoušci dávno věděli, protože  to zcela veřejně  plánovala už dlouho před olympiádou. Jen  loučení s druhou  z beachvolejbalového páru s Barborou Hermannovou mělo proběhnout jinak, než se stalo. 

"Byly jsme spolu na dvou olympiádách,  i když na té druhé jsme se dostaly jen do olympijské vesnice," připomenula Barbora Hermannová  na setkání s novináři, které proběhlo poslední srpnové úterý v Praze skutečnost, proč loučení nedopadlo podle představ plážových volejbalistek.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...


Markéta Nausch Sluková po promarněné olympiádě kvůli covidové nákaze už žádný turnaj nepřidá. 

Jak říkám ...


"Na mistrovství republiky hrát nebudeme, k čemu mám důvod a to  můj zdravotní stav a sportovní forma. Posledních čtrnáct dnů už jsem se sice  vrátila do normálního fungování, cítím se dobře, ale mám daleko do sportovní formy, kterou by vyžadovalo mistrovství republiky."

Už jste se dokázala srovnat s tím, co vás v posledních týdnech potkalo?

"Asi nemusím vám říkat, jaké zklamání to bylo. Pět let jsme se připravovaly na společný vrchol kariéry, v nejzazší moment o něj přišly, což nám zlomilo srdce. Vrcholový sport je brutální, ale představovaly jsme si, že spolupráci ukončíme jinak."

Pokud vše klapne s vašimi mateřskými plány, budete zvažovat že byste se vrátila na kurty a připravovala se na olympiádu do Paříže?

"Dlouho dopředu jsem hlásila, že po dvanácti letech hraní v top 10 si chci dát volno bez ohledu na rodinu. Před půl rokem jsem to viděla padesát na padesát, mám k mateřství respekt a pokoru, byla jsem i smířená s tím, že se nevrátím. Ale ten konec neproběhl, jak jsem doufala. Ze smutku jsem se dostala k rozčílení, že jsem nemohla končit, jak jsem chtěla, ale bylo mi to ukončeno a ukradeno, o to víc mě láká si ještě zahrát na top úrovni. Čas do olympiády v Paříži je krátký, ale pokud ta možnost bude, láká mě to víc než kdy jindy."


Šest let hrajete s Barborou Hermannovou.  Zkuste připomenout, co se vám všechno povedlo?

"Pro mě se uzavírá jedna kapitola, která byla velmi  náročná a krásná. Byla jsem ta zkušenější hráčka a lídr, ale Bára se od začátku chopila své role a staly se z nás parťačky. Chci jí moc poděkovat, ale i všem, kdo s námi byli těch šest let."

Čekala jste, že pro vás bude toto bilancování tak emotivní?

"Vůbec. Říkala jsem z legrace  Báře, že jsem měla k novinářům mluvit jako první já, pak bych to udržela déle. Ale jak začala Bára mluvit o všem hezkém, tak to nejsem schopná zastavit… Doufám, že ty fotky, kde mám červené oči, proženete před publikováním nějakou úpravou fotografií."

Už se vám někdo za to, co se vám přihodilo v Tokiu,  omluvil?

"Řekly jsme si, že tyto události už komentovat nebudeme zvláště, když se vedou o tom stále jednání."


(Petr Skála, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)