Novozélanďané ve světovém žebříčku v ragby propadli až na páté místo. Česko má 37. místo

První srpnový víkend se ve světovém ragby odehrála důležitá utkání se zajímavými výsledky, které poodhalily, že letitá nadvláda týmů z jižní polokoule nad severní skončila. Největší ústup ze slávy zaznamenal Nový Zéland, bývalý dlouholetý lídr rankingu World Rugby, který letos zaznamenal řadu neúspěchů, dvě porážky s Irskem a nyní porážka v Jižní Africe jej poslaly až na páté místo.

Výborná forma irské reprezentace, rok před Světovým pohárem jí řadí k favoritům, což potvrzuje aktuální  první místo ve světovém rankingu.

Druhá za Irskem je Francie, která má také výborné mužstvo, pod vedením velmi zkušeného trenéra Galthieho a bude se zajisté snažit využít domácího prostředí k získání vytouženému světovému titulu. 

Na třetím místě je Jižní Afrika, která stále sází na silové ragby, které ji přináší úspěchy. V tom právě ragbisté z Afriky předčili All Blacks a vyhráli s přehledem 26:10.

Na čtvrtém místě je Anglie a na pátém již zmíněný Nový Zéland.

Šeté místo si udržuje  Austrálie, která zvítězila na horké půdě Argentiny  41:26, když prohrávala 26:17. Ve druhém poločase, ale zlepšila hru a položila i bonusovou pětku. Bohužel ztratila výborného hráče Quadeho Coopera, který má problém s achylovkou. Týmu také chybí nejlepší hráč roku, rváček Michel Hooper, který má psychické problémy.

Další Evropani Skotsko je sedmé a Wales osmý. Devátá je Argentina a první desítku uzavírá Japonsko.

Ještě letos se příznivci ragby mohou těšit na řadu test-mačů, které budou společně s Pohárem šesti národů   poslední prověrkou před Světovým pohárem ve Francii 2023.

Pokud budete hledat českou stopu v ragbyovém žebříčku,  najdete ji až na konci čtvrté desítky na 37. místě. V porovnání s postavením českého ragby na začátku tohoto století je to   pořádný pokles.

Žebříček ragbyových zemí - muži  k 8. srpnu 2022Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu zde .

(Eduard Krützner senior pro ceskeragby.cz, tabulky: world.rugby,  koláž: Petr Skála)