Novinkou Jizerské 50 je, že její 55. ročník pojede za český tým Eva Vrabcová-Nývltová

České dálkové lyžování bude svědkem zajímavého návratu. Na setkání se zástupci médií v Praze uspořádané dva měsíce před závodem ČEZ Jizerská 50 novinku prozradil  manažer eD system Silvini teamu Marek Pazderský.Marek Pazderský oslovil silnou atletickou i lyžařskou osobnost  a nabídl Vrabcové-Nývltové angažmá.

Jak říkám...

„Věkem už asi nezajede elitní výkon třeba na desítce ve světovém poháru, ale má skvělou vytrvalost, kterou v závodech uplatní,“ předpokládá Marek Pazderský.  Olympionička by se měla zúčastnit celkem tří závodů seriálu Visma Ski Classics,  v lednu 2022 dvou  v Itálii, poté švýcarské La Diaogonely a vrcholem sezony bude ČEZ Jizerská 50.

Nejlepší česká maratonkyně ale nehodlá se svou nynější hlavní specializací končit. Běžky jí poslouží jako ideální příprava na letní sezonu. Poolympijské vyšetření u ní odhalilo malou prasklinu ve šlaše na noze. Při běhu na lyžích nehrozí takové nárazy, a tak bude moct tělo pošetřit, ale přesto nabrat skvělou výkonnost. Z návratu na běžky Vrabcová-Nývltová obavy nemá, neboť techniku nezapomněla. Obává se ale jiného pojetí závodů, kde je potřeba v rovinatých úsecích používat techniku soupaž.

Jak říkám...

„Sedm let moje ruce nic nedělaly. Dala jsem si jeden trénink soupaž a byla jsem celá bolavá. Doufám ale, že si tělo rychle zvykne,“ přeje si před závody na lyžích máma rok a půl staré dcery, která se hodně těší na konfrontaci s těmi nejlepšími, které se proti ní ve stopě postaví.

„Taková Marit Bjørgenová byla mou soupeřkou po mnoho let ve světovém poháru. Upřímně mě ani ve snu nenapadlo, že se s ní někdy na start velkého závodu ještě postavím. Jsem zvědavá, jak si povedu,” řekla prostřednictvím telemostu Hradec Králové - Praha  česká reprezentantka.(Petr Skála s využitím zprávy z webu jiz50.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)