Nominace českých fotbalistů na listopadová utkání s Německem, s Izraelem a se Slovenskem

Trenér českého národního týmu Jaroslav Šilhavý oznámil v den svých 59. narozenin v úterý 3. listopadu 2020 nominaci na listopadová utkání. Český výběr se utká v přípravě s Německem a poté  v Lize národů vyzve Izrael a Slovensko.

V nominaci na tři listopadová utkání jsou čtyři brankáři – Kolář, Nguyen, Pavlenka a Vaclík. Mezi obránci Ondřej Čelůstka, který nedohrál říjnový zápas v Izraeli.

Mezi záložníky se vrací Jakub Jankto, který kvůli zranění vynechal říjnový sraz. Součástí mužstvo je také David Pavelka, který se v poslední den mezinárodního přestupového okna vrátil z turecké Kasimpasy do pražské Sparty.

Jak říkám...
"Patří sem, měl zdravotní problémy. Teď jsem rád, že ho máme na očích ve Spartě. Je to velice kvalitní hráč," prohlásil Jaroslav Šilhavý

Trojici Krmenčík, Ondrášek a Vydra doplní pro listopadový sraz Tomáš Pekhart. Jednatřicetiletý útočník působící momentálně v Legii Varšava nastoupil za národní tým naposledy v roce 2013.

Tehdy nastoupil v říjnu v rámci kvalifikace MS 2014 na posledních šestnáct minut zápasu a v devadesáté minutě dal gól na konečných 4:1. Celkově nastoupil za národní tým v 19 utkání a dal dvě branky. Svůj první reprezentační gól dal taktéž proti Maltě, o rok dříve při výhře 3:1.

Momentálně je ve skvělé formě. V aktuálním ročníku polské nejvyšší soutěže odehrál osm zápasů a dal osm branek a je nejlepším střelcem soutěže. Naposledy se trefil v pondělí 2. listopadu proti Wartě Poznaň při výhře 3:1.

Tým se sejde v Praze v pondělí 9. listopadu 2020. O den později následuje přesun do Německa, kde Darida a spol. odehrají ve středu 11. listopadu 2020 přípravné utkání s domácím týmem.

Následná dvě utkání Ligy národů odehrají svěřenci trenéra Šilhavého v Plzni. S Izraelem se hraje v neděli 15. listopadu 2020, se Slovenskem ve středu 18. listopadu 2020. Všechny tři zápasy mají výkop ve 20:45 hodin.(ps, SportovníListy.cz, Fotbalová asociace ČR, foto: Petr Skála
)