Noční soutěž parkouristů hostilo středočeské Kladno

IMA Style Night vol.2 (16. – 17. září 2023, Kladno) je akce určená pro mladší generaci parkouristů, která v sobě kombinuje parkourové jamování a soutěž ve Style Contestu. Po vzoru Hell Night od našich slovenských kamarádů jsme tuto akci naplánovali přes noc. Začátek je od 18 hodin odpoledne, následuje volný trénink a kolem 21 hodiny začínají menší battly. Vždy je ve skupině pět parkouristů, hraje hudba a mají 5 minut, aby ukázali, co v sobě mají!

Celkem pět porotců z různých stylů a různých období trénování parkouru je rozmístěno po hale a vše sledují. Kdo na ně udělá největší dojem? Kdo je zaujme svým stylem a technikou?

Letos suverénně vyhrál Matěj Halfar. Jeho flow plné nabitých triků, při kterém omylem při skoku z výšky rozbil žárovku u stropu, ale pokračoval dál, byl vrcholem kvalifikačních kol! Bohužel si ve finále při doskoku z double sideflipu poranil kotník, a tak svůj finálový run nedokončil.Ostatní účastníci ale měli větší štěstí a jejich runy proběhly podle představ. Porotu ohromil výkon vítěze této soutěže – Tomáše Grose. Jeho side precis na závěr byl skutečnou třešničkou na dortu. Letos výrazně vystoupil z řady také Fanouš Poddaný z nového uskupení parkouristů Avanti Garda. Jeho styl byl zcela odlišný, a proto se díky hodnocení od porotců dostal na druhé místo, což ho velmi překvapilo.

Událost pokračovala až do ranních hodin, kdy se trénovalo a povídalo mezi přáteli. A přesně takto jsme si představovali, že bude probíhat IMA Style Night vol. 2!

Kompletní výsledky z letošní IMA Style Night naleznete zde.

(svob, sportovnilisty.cz; zdroj, foto: Česká asociace parkouru)