Národní házenkářky Modřan potěšily své příznivce a porazily 17:14 Bakov nad Jizerou

První říjnovou  neděli bylo na okraji Modřanské rokle na hřišti národní házené zdejšího Spartaku v čase kolem poledne opět  rušno. Modřanské házenkářky se zde utkaly s házenkářkami ze  Sokola Bakov nad Jizerou, nad kterými vedly od samého začátku a nakonec dovedly utkání do vítězného konce.  
Jen tak pro orientaci, Bakov nad Jizerou je město v okrese Mladá Boleslav. Od okresního města je Bakov  vzdálený  6 kilometrů severním směrem a 50 kilometrů zase severovýchodně leží od Prahy. V Bakově žije  5202 obyvatel, z nichž někteří hrají národní házenou. Ženstvo Bakova přijelo do Prahy ve třech automobilech ne zrovna v nejsilnější sestavě, ale i tak bylo před duelem s modřanskými ženami mírným favoritem. 


 Jak říkám...

"Nebyla to moc pěkná házená. Hráčky obou týmů však omlouvá jejich mládí a nezkušenost. Velký podíl na výhře  Modřan má především brankářka domácího týmu Petra Šulcová, která řadu střel na modřanskou branku vyrazila mimo,"  řekl pro SportovniListy.cz bývalý trenér Modřan a stálý pozorovatel modřanské národní házené  Josef Škvor.

Diváci při posledním utkání žen v Modřanské rokli viděli sice jen 31 branek, ale zato se dočkali výhry hráček Spartaku Modřany, kterou  ke stávající slabé bilanci v podobě  jedné výhry a jedné plichty tu druhou výhru potřebovaly Pražanky jako sůl.    
Praha -  Modřany 1. října 2022


     Národní házená                                                                                                         


Liga žen ... skupina A

Spartak Modřany - Bakov nad Jizerou 17:14 (9:7)

Branky: Jirásková Kristýna 7,  Nesnídalová Michaela 6, Maštálková Anna 4 -  Nitschová Tereza 6, Balounová Andrea 4, Syrová Veronika 2 a Benešová Kateřina 2 * Rozhodoval: L. Kult  * Diváků 30.


SportovníListy.cz  rovněž napsaly ...
Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.
(Petr Skála pro SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)