Na zápasy MS v ledním hokeji 2024 pořádaném v Praze a v Ostravě nejlevněji za 190 korun

Organizační výbor Mistrovství světa IIHF 2024 představil v úterý 15. srpna 2023 v Praze  finální herní plán a cenové kategorie denních vstupenek. Šampionát se uskuteční od 10. do 26. května 2024 a hostit hokejisty a fanoušky bude dvojice českých měst –⁠ Praha a Ostrava.
Herní plán s atraktivními zápasy na každý den


Finální podobu herního plánu schválily všechny zainteresované strany – Mezinárodní hokejová federace IIHF, marketingová agentura Infront, držitelé vysílacích práv a jednotlivé účastnické reprezentace. Důležitým dnem pro fanoušky bude pátek 10. května 2024, kdy český tým odehraje premiéru v pražské aréně proti Finsku. Domácí tým ve skupině nastoupí ještě v sobotu 11. května 2024 proti Norsku, v pondělí 13. května 2024 proti Švýcarsku, ve středu 15. května 2024 proti Dánsku, v pátek 17. května 2024 proti Rakousku, v sobotu 18. května 2024 proti Velké Británii a v úterý 21. května 2024 uzavře základní část atraktivním soubojem s Kanadou.


Jak říkám...


„Herní plán jsme sestavovali tak, abychom každý den nabídli fanouškům atraktivní týmy, nikoho neznevýhodňovali a vše proběhlo podle sportovních regulí. To se nám povedlo a jsem rád, že se jednání se všemi subjekty obešlo bez zásadních připomínek,“ komentoval  skladbu zápasů generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Jan Černý.

A jak budou v šampionátu po odehrání zápasů ve skupinách čeští hokejisté pokračovat?  V případě očekávaného postupu ze skupiny si český tým zahraje čtvrtfinále ve čtvrtek 23. května 2024 v Praze od 20:20 hodin, dále semifinále v sobotu 25. května 2024 od 14:20 hodin.

Ostravská aréna bude stejně jako v letech 2004 a 2015 domovem slovenské reprezentace.

Na základě herního plánu Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 se v každém dějišti již tradičně odehrají základní skupiny a dvě čtvrtfinále. Závěr šampionátu – semifinálové zápasy, utkání o bronz a finále – bude k vidění v Praze.

Pořadatelé rozdělili vstupenky do šesti skupin podle atraktivity zápasů i hracích dní a tří cenových kategorií podle umístění sedadla v aréně.

Jak říkám...„Důkladně jsme zvažovali ceny vstupenek a než jsme došli k výsledku, porovnávali jsme ceny  z hokejových šampionátů za posledních 10 let a v kombinaci s analýzou kulturních a dalších vrcholných sportovních akcí. Ve finálních sumách jsme také neopomněli zohlednit současnou společenskou situaci, inflaci a ostatní faktory s případným vlivem na rozhodování fanoušků,“ nastínil základní pravidla ticketingové strategie prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

A tak se cenové rozpětí nejlevnějších denních balíčků na utkání českého týmu proti Norsku nebo Rakousku se pohybuje v rozpětí od 2 080 korun za třetí cenovou kategorii do 3 480 korun za první cenovou kategorii. Za nejatraktivnější denní balíček, kde se utká domácí tým s Kanadou a Finsko se Švýcarskem, fanoušci zaplatí od 2 980 za třetí cenovou kategorii do 4 880 korun za první cenovou kategorii.

Balíček na zahraniční celky v den, kdy nehraje česká reprezentace, bude začínat na 1 180 korunách za třetí cenovou kategorii. U zahraničních hokejových reprezentací se pořadatelé snaží držet příznivé ceny po celou dobu šampionátu a motivovat české i zahraniční fanoušky k návštěvě Prahy a Ostravy.

Ze strany novinářů padla směrem k řečníkům také otázka, zda byla zrovna šťastná volba hovořit ve spojitosti s nákupem více lístků na jeden hrací den MS jako o balíčku, ale dotaz upozorňující na  v politice už profláknuté  slovo balíček vyvolal jen úsměv na tvářích všech přítomných. 

Veřejný prodej bude zahájen přesně sedm měsíců před začátkem šampionátu a to  v den a v čase s třemi desítkami pohromadě letos 10. října v 10.00 hodin. Na všechny zápasy základní části a obě ostravská čtvrtfinále si fanoušci mohou zakoupit vstupenky u společnosti Ticketportal, na utkání play-off v hlavním městě u společnosti Ticketmaster.

Jak říkám...


„Každý, kdo pořádá akci v pražské aréně, má povinnost prodávat vstupenky u dvou smluvních ticket operátorů. Museli jsme se s touto situací vypořádat a po několika jednáních jsme došli k závěru, že toto řešení bude za dané situace nejpřehlednější pro celkové nastavení prodeje a zejména pro orientaci fanoušků,“ zdůvodnil  rozdělení skupinové a vyřazovací fáze prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Na zápasy finalistů posledního šampionátu už za necelé dvě stovky

Veškeré vstupenky se v první fázi prodeje budou prodávat pouze formou denních balíčků kromě family game tickets. Konkrétně se jedná o soboty 11. a 18. května 2024 a úterý 21. května 2023 se začátkem utkání v 12:20 hodin. Už za 190 korun nabízí pořadatelé v Praze možnost zhlédnout zápasy, ve kterých se představí i  mistři světa z Kanady nebo posledních pár let skvěle hrajících Švýcarů. V Ostravě si diváci za tuto sumu vychutnají například zápasy finalistů posledního mistrovství světa – Němců.

Ve druhé fázi, která je naplánovaná od ledna roku 2024, budou k dispozici vstupenky na samostatná utkání, která se do té doby neprodají.

Finálový víkend za stejné ceny jako v roce 2015

Ceny denních balíčků na čtvrtfinálová utkání začínají na 3 980 korunách za třetí cenovou kategorii. V případě postupu, si domácí reprezentace zahraje čtvrtfinále ve čtvrtek 23. května 2024.

Jak říkám ...


„Pro českého fanouška je to skvělá zpráva, protože vstupenky na čtvrtfinále ve srovnání s rokem 2015 podražily jen o pár set korun. Semifinále jsme se i přes nárůst nákladů rozhodli ponechat za stejnou cenu jako v roce 2015 a za zápasy o zlato a bronz zaplatí fanoušci dokonce méně než na posledním českém mistrovství,“ popsal ceny na klíčová utkání šampionátu Petr Bříza.

Registrace do soutěže o vstupenky do 15. září 2023 a  první vlna veřejného prodeje od 10. října 2023

Aktuálně probíhá první část registrační fáze soutěže o přednostní právo k zakoupení vstupenek na všechny zápasy základní části. Všichni zájemci musí vyplnit formulář na webu 2024.iihfworlds.com/vstupenky.

V úterý 22. srpna 2023 se účastníkům otevře druhá fáze, kde si zájemci vyberou preferovaný tým a konkrétní hrací dny, které mají zájem zakoupit. Ti, kteří se do soutěže zapojí později, absolvují obě fáze najednou. Od 18. do 24. září 2023 proběhne losování výherců, kteří budou moci zakoupit vstupenky o týden dříve, než odstartuje veřejný prodej – od 2. do 4. října 2023.  Nevyužité kapacity vstupenek z první fáze přednostního nákupu budou nabídnuty všem registrovaným ve druhé fázi od 6. do 8. října 2023.

Jak říkám...


„Protože si vážíme fanoušků, nabízíme možnost pro všechny zaregistrované nebo nevylosované účastníky si před samotným oficiálním prodejem pořídit nevyužité vstupenky z první fáze,“ představil  výhody soutěže o získání práva na přednostní nákup vstupenek Petr Bříza.

„Doufám, že jsme poskládali herní plán a strategii prodeje natolik atraktivně, že se přiblížíme návštěvnosti z roku 2015. Věřím, že se nám znovu podaří uspořádat úspěšné mistrovství,“ přeje si na závěr Petr Bříza. 

Nutno dodat, že prodej vstupenek bude probíhat na oficiálním webu akce 2024.iihfworlds.com/vstupenky.


Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz 
zde.

(Petr Skála pro SportovníListy.cz podle ceskyhokej.cz, foto: Petr Skála)